2020. június 10.
Állva tapsolt a magyar közönség Európa-bajnokunknak
Ökölvívó klasszisunk, Széles János 90 évvel ezelőtt nyert aranyérmet a budapesti kontinensviadalon.

1930 júniusában Budapesten rendezték meg a harmadik ökölvívó Európa-bajnokságot. A magyar bokszolók összesen nyolc súlycsoportból háromban aranyérmesek lettek, köztük a harmatsúlyban (53,5 kilogramm) induló ferencvárosi öklöző, Széles János is. Korábbi klasszisunk a súlycsoport magyar bajnokaként vívta ki a jogot az Eb-n való indulásra.

A kontinensviadalt az impozáns Iparcsarnokban rendezték, a magyar bokszolók pedig rendre teltház előtt léptek szorítóba. Mire Széles János a kötelek közé lépett a döntőben, a magyar közönség már extázisban volt, hiszen az FTC bajnoka előtt Énekes István és Szabó Gyula révén már két aranyérmet szereztünk. Széles a döntőben a román Marin Plaesu ellen meccselt. Az első és a folyamatos volt a belharc, de Széles sokkal jobbnak bizonyult. Az utolsó menetben ugyan Plesunak több jó megmozdulása is volt, de a Fradi klasszisa sok jól helyezett ütéssel megőrizte előnyét és pontozásos sikert aratott. Nemcsak Széles, de a magyar válogatott is Európa legjobbja lett, ugyanis a pontversenyben 22 ponttal az élen végzett Olaszország és Németország előtt.

A szintén egykori ferencvárosi világklasszis, Kocsis Antal 1928-as olimpiai és Európa-bajnoki győzelme után Széles János volt a második FTC-ökölvívó, aki Európa trónjára állhatott fel.

Elhunyt Sas József

82 éves korában meghalt a Fradiban korábban öt évig bokszoló, serdülőben Budapest-bajnok Sas József.

Szaka István nem szerzett kvótát

Az ír Brendan Irvine jobbnak bizonyult ökölvívónknál.

Két fradista harcolhat az olimpiáért

Az FTC két ökölvívója szombattól a 2012-es olimpia helyszínén küzdhet meg a tokiói indulásért.

Különleges szokás részese lett a Fradi magyar bajnoka

Ökölvívónk, Szaka István kazahsztáni élményeiről és az olimpiai kvalifikációról is beszélt.

OB: egy arany, egy ezüst a döntők napján

Szaka István győzött, Tallósi Péter kikapott a döntőben az ökölvívó országos bajnokság zárónapján.

Két fradista bokszoló is döntős a Magyar Bajnokságon!

Három ferencvárosi ökölvívóból ketten is bejutottak az országos bajnokság pénteki fináléjába.

OB: Rostás búcsúzott, Tallósi elődöntős

Rostás Armandó a második körben vereséget szenvedett és búcsúzott, Tallósi Péter magabiztosan jutott tovább.

OB: Rostás és Tallósi is győzelemmel kezdett

Az FTC mindkét érintett versenyzője győzött az ökölvívók felnőtt országos bajnokságának első napján.