2020. június 10.
Állva tapsolt a magyar közönség Európa-bajnokunknak
Ökölvívó klasszisunk, Széles János 90 évvel ezelőtt nyert aranyérmet a budapesti kontinensviadalon.

1930 júniusában Budapesten rendezték meg a harmadik ökölvívó Európa-bajnokságot. A magyar bokszolók összesen nyolc súlycsoportból háromban aranyérmesek lettek, köztük a harmatsúlyban (53,5 kilogramm) induló ferencvárosi öklöző, Széles János is. Korábbi klasszisunk a súlycsoport magyar bajnokaként vívta ki a jogot az Eb-n való indulásra.

A kontinensviadalt az impozáns Iparcsarnokban rendezték, a magyar bokszolók pedig rendre teltház előtt léptek szorítóba. Mire Széles János a kötelek közé lépett a döntőben, a magyar közönség már extázisban volt, hiszen az FTC bajnoka előtt Énekes István és Szabó Gyula révén már két aranyérmet szereztünk. Széles a döntőben a román Marin Plaesu ellen meccselt. Az első és a folyamatos volt a belharc, de Széles sokkal jobbnak bizonyult. Az utolsó menetben ugyan Plesunak több jó megmozdulása is volt, de a Fradi klasszisa sok jól helyezett ütéssel megőrizte előnyét és pontozásos sikert aratott. Nemcsak Széles, de a magyar válogatott is Európa legjobbja lett, ugyanis a pontversenyben 22 ponttal az élen végzett Olaszország és Németország előtt.

A szintén egykori ferencvárosi világklasszis, Kocsis Antal 1928-as olimpiai és Európa-bajnoki győzelme után Széles János volt a második FTC-ökölvívó, aki Európa trónjára állhatott fel.

Hat érem a pécsi Utánpótlás Kupáról

Ökölvívóink két korosztályban remekeltek a hétvégi versenyen.

Arany- és ezüstérem az Énekes István Emlékversenyről

A rangos utánpótlás ökölvívó viadalon Kozák Kevin nyert, Alföldi Bálint másodikként zárt.

Bronzérem az Ökölvívó Magyar Bajnokságról

Bogdalik Bence a 92 kilogrammosok között állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Győzelmek a Budapest bajnokságon

Fiatal ökölvívóink mindhárom korosztályban remek eredményekkel zárták a rangos budapesti versenyt.

Két magyar bajnoki érem Nyíregyházáról

Ökölvívó szakosztályunk fiatal bokszolói egy arany- és egy bronzéremmel zárták a serdülő és ifi OB-t.

Eb-ezüstérmes lett az FTC tehetsége!

Ökölvívónk, Sas Dániel a maribori serdülő Európa-bajnokságon csak a döntőben kapott ki.

Bírni kell a pofont! Így edzenek ökölvívóink!

Ökölvívó szakosztályunk edzésén jártunk, ahol két tehetségünket is megismerhettük – VIDEÓ!

Két érem az Énekes István Emlékversenyen

Kozák Kevin és Kovács Bertalan is bekerült az áprilisban megrendezésre kerülő Európa-bajnokság keretébe.