archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. december 7.
Ezúttal nem sikerült: a kétszeres címvédő Szaka István ezüstérmes az ökölvívó Magyar Bajnokságon
A Ferencváros kétszeres címvédő ökölvívója, Szaka István ezúttal pontozással kikapott az 52 kilogrammosok döntőjében, így ezüstérmes lett a Magyar Bajnokságon.

A héten rendezték az ökölvívók számára az országos bajnokságot Budapesten. Az előcsatározásoknak a Madárfészek Akadémia székhelye, a Halassy Olivér Sportcsarnok adott otthont, míg a döntőket a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték.

Amint arról korábban ITT beszámoltunk, a Ferencváros versenyzői közül az 52 kilogrammosok között versenyző Szaka István kétszeres címvédőként bejutott a döntőbe, ahol tavaly legyőzött ellenfelével, az újpesti Virbán Martinnal csapott össze.

Szaka szoros csatát vívott ellenfelével, ezúttal azonban a végelszámolásnál pontozással alulmaradt, így ezüstérmet vehetett át.

"Nagyon szoros mérkőzés volt, Pisti végül 3-2-es, megosztott pontozással kapott ki. Címvédőként érkezett, úgyhogy teljesen természetes, hogy egy kicsit el van keseredve. De nem áll meg az élet, edzünk tovább, és legközelebb mindent megteszünk a visszavágásért" - foglalta össze röviden a történteket Szaka edzője, a korábbi világbajnoki ezüstérmes Bedák Pál.

Az már korábban eldőlt, hogy az FTC másik két indulója, a válogatott ellenfelétől vereséget szenvedő Simon Boglárka (70 kg), valamint Tallósi Péter (81 kg) nem jutott döntőbe.

Ökölvívás, felnőtt Magyar Bajnokság, Budapest
52 kilogramm, döntő
Szaka István (FTC) megosztott pontozással kikapott Virbán Martintól (UTE), így ezüstérmet szerzett.

Hat érem a pécsi Utánpótlás Kupáról

Ökölvívóink két korosztályban remekeltek a hétvégi versenyen.

Arany- és ezüstérem az Énekes István Emlékversenyről

A rangos utánpótlás ökölvívó viadalon Kozák Kevin nyert, Alföldi Bálint másodikként zárt.

Bronzérem az Ökölvívó Magyar Bajnokságról

Bogdalik Bence a 92 kilogrammosok között állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Győzelmek a Budapest bajnokságon

Fiatal ökölvívóink mindhárom korosztályban remek eredményekkel zárták a rangos budapesti versenyt.

Két magyar bajnoki érem Nyíregyházáról

Ökölvívó szakosztályunk fiatal bokszolói egy arany- és egy bronzéremmel zárták a serdülő és ifi OB-t.

Eb-ezüstérmes lett az FTC tehetsége!

Ökölvívónk, Sas Dániel a maribori serdülő Európa-bajnokságon csak a döntőben kapott ki.

Bírni kell a pofont! Így edzenek ökölvívóink!

Ökölvívó szakosztályunk edzésén jártunk, ahol két tehetségünket is megismerhettük – VIDEÓ!

Két érem az Énekes István Emlékversenyen

Kozák Kevin és Kovács Bertalan is bekerült az áprilisban megrendezésre kerülő Európa-bajnokság keretébe.