archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. december 7.
Ezúttal nem sikerült: a kétszeres címvédő Szaka István ezüstérmes az ökölvívó Magyar Bajnokságon
A Ferencváros kétszeres címvédő ökölvívója, Szaka István ezúttal pontozással kikapott az 52 kilogrammosok döntőjében, így ezüstérmes lett a Magyar Bajnokságon.

A héten rendezték az ökölvívók számára az országos bajnokságot Budapesten. Az előcsatározásoknak a Madárfészek Akadémia székhelye, a Halassy Olivér Sportcsarnok adott otthont, míg a döntőket a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték.

Amint arról korábban ITT beszámoltunk, a Ferencváros versenyzői közül az 52 kilogrammosok között versenyző Szaka István kétszeres címvédőként bejutott a döntőbe, ahol tavaly legyőzött ellenfelével, az újpesti Virbán Martinnal csapott össze.

Szaka szoros csatát vívott ellenfelével, ezúttal azonban a végelszámolásnál pontozással alulmaradt, így ezüstérmet vehetett át.

"Nagyon szoros mérkőzés volt, Pisti végül 3-2-es, megosztott pontozással kapott ki. Címvédőként érkezett, úgyhogy teljesen természetes, hogy egy kicsit el van keseredve. De nem áll meg az élet, edzünk tovább, és legközelebb mindent megteszünk a visszavágásért" - foglalta össze röviden a történteket Szaka edzője, a korábbi világbajnoki ezüstérmes Bedák Pál.

Az már korábban eldőlt, hogy az FTC másik két indulója, a válogatott ellenfelétől vereséget szenvedő Simon Boglárka (70 kg), valamint Tallósi Péter (81 kg) nem jutott döntőbe.

Ökölvívás, felnőtt Magyar Bajnokság, Budapest
52 kilogramm, döntő
Szaka István (FTC) megosztott pontozással kikapott Virbán Martintól (UTE), így ezüstérmet szerzett.

Állva tapsolt a magyar közönség Európa-bajnokunknak

Ökölvívó klasszisunk, Széles János 90 évvel ezelőtt nyert aranyérmet a budapesti kontinensviadalon.

Szaka István nem szerzett kvótát

Az ír Brendan Irvine jobbnak bizonyult ökölvívónknál.

Két fradista harcolhat az olimpiáért

Az FTC két ökölvívója szombattól a 2012-es olimpia helyszínén küzdhet meg a tokiói indulásért.

Különleges szokás részese lett a Fradi magyar bajnoka

Ökölvívónk, Szaka István kazahsztáni élményeiről és az olimpiai kvalifikációról is beszélt.

OB: egy arany, egy ezüst a döntők napján

Szaka István győzött, Tallósi Péter kikapott a döntőben az ökölvívó országos bajnokság zárónapján.

Két fradista bokszoló is döntős a Magyar Bajnokságon!

Három ferencvárosi ökölvívóból ketten is bejutottak az országos bajnokság pénteki fináléjába.

OB: Rostás búcsúzott, Tallósi elődöntős

Rostás Armandó a második körben vereséget szenvedett és búcsúzott, Tallósi Péter magabiztosan jutott tovább.

OB: Rostás és Tallósi is győzelemmel kezdett

Az FTC mindkét érintett versenyzője győzött az ökölvívók felnőtt országos bajnokságának első napján.