Március 14. és 24. között Londonban rendezik meg az ökölvívók európai olimpiai kvalifikációs tornáját, amelyen két ferencvárosi bokszoló, Szaka István (a képen jobbra) és Tallósi Péter (a képen balra) küzdhet meg az ötkarikás játékokon való szereplésért.
Az 52 kilogrammosok között induló Szaka a súlycsoport magyar bajnok, míg a 81 kilós Tallósi Péter ugyan ezüstérmes lett a decemberi országos bajnokságon, az elmúlt hónapokban mutatott formája alapján őt jelölte Balzsay Károly szövetségi kapitány.
A szombaton rajtoló tornán a férfiaknál a ferencvárosi szempontból is fontos súlycsoportok közül az alsó háromban (köztük az 52 kilóban) nyolc, míg a középső háromban (ideértve a 81 kilót is) hat kvótát osztanak.
Ökölvívónk, Sas Dániel a maribori serdülő Európa-bajnokságon csak a döntőben kapott ki.
Ökölvívó szakosztályunk edzésén jártunk, ahol két tehetségünket is megismerhettük – VIDEÓ!
Kozák Kevin és Kovács Bertalan is bekerült az áprilisban megrendezésre kerülő Európa-bajnokság keretébe.
Az FTC ökölvívó-szakosztálya 16.00-s kezdéssel vár minden érdeklődőt ingyenes edzésén!
A Fradi TV riportere kipróbálta, milyen egy pörgős edzés a Fradi boksztermében Bedák Pál vezetésével – VIDEÓ!
Minden kedden nyílt edzést tart az FTC ökölvívó-szakosztálya!
82 éves korában meghalt a Fradiban korábban öt évig bokszoló, serdülőben Budapest-bajnok Sas József.
Ökölvívó klasszisunk, Széles János 90 évvel ezelőtt nyert aranyérmet a budapesti kontinensviadalon.