2019. december 5.
Két fradista bokszoló is döntős a Magyar Bajnokságon!
Három ferencvárosi ökölvívóból ketten is bejutottak az országos bajnokság pénteki fináléjába.

Mint arról korábban beszámoltunk, az FTC két ökölvívója közül Rostás Armandó búcsúzott, míg Tallósi Péter (a kis képen kékben) továbbjutott a Budapesten zajló Országos Bajnokság második napjának küzdelmei során.

A 81 kilósok között szereplő Tallósi csütörtökön, immáron a Körcsarnokban a legjobb négy között fölényes, 5:0-s győzelmet aratott Kovács Pál felett, így bejutott a pénteki fináléba. Hasonlóan döntős az 52 kilogrammosok között induló válogatott bokszolónk, Szaka István (a nagy képen pirosban) is, aki Csóka Nándor ellen nyert nagy csatában.

A nőknél a 69 kilós Simon Boglárka sajnos vereséget szenvedett az elődöntőben Oláh Esztertől, így nem jutott fináléba.

A pénteken, a Körcsarnokban 15 órakor rendezendő döntőkben Szaka ellenfele Bernáth Attila lesz, míg Tallósi Péter Lukácsy Bencével bokszol.

Állva tapsolt a magyar közönség Európa-bajnokunknak

Ökölvívó klasszisunk, Széles János 90 évvel ezelőtt nyert aranyérmet a budapesti kontinensviadalon.

Szaka István nem szerzett kvótát

Az ír Brendan Irvine jobbnak bizonyult ökölvívónknál.

Két fradista harcolhat az olimpiáért

Az FTC két ökölvívója szombattól a 2012-es olimpia helyszínén küzdhet meg a tokiói indulásért.

Különleges szokás részese lett a Fradi magyar bajnoka

Ökölvívónk, Szaka István kazahsztáni élményeiről és az olimpiai kvalifikációról is beszélt.

OB: egy arany, egy ezüst a döntők napján

Szaka István győzött, Tallósi Péter kikapott a döntőben az ökölvívó országos bajnokság zárónapján.

OB: Rostás búcsúzott, Tallósi elődöntős

Rostás Armandó a második körben vereséget szenvedett és búcsúzott, Tallósi Péter magabiztosan jutott tovább.

OB: Rostás és Tallósi is győzelemmel kezdett

Az FTC mindkét érintett versenyzője győzött az ökölvívók felnőtt országos bajnokságának első napján.

Szaka István különdíjban részesült a Jurisics Kupán

Magyar bajnok ökölvívónk, Szaka István legyőzte a junior Európa-bajnokot és aranyérmes lett.