archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. február 11.
Parádés címvédés
Ökölvívó szakosztályunk versenyzője, Szaka István megvédte bajnoki címét a 62. Bocskai István Emlékversenyen.

Idén 62. alkalommal rendezték meg Debrecenben az év első jelentős nemzetközi amatőr ökölvívó tornáját, a Bocskai István Emlékversenyt. A Ferencváros egy bokszolóval, az 52 kilogrammos országos bajnokkal, Szaka Istvánnal indult a rangos versenyen.

István magabiztosan nyerte meg első mérkőzését egy angol bokszoló ellen, majd egy újabb remek mérkőzésen jutott túl izraeli ellenfelén. A döntőben az orosz Maxim Stakheev következett. A finálé izgalmas, végig kiélezett csatát hozott, de magyar bajnokunk valamivel jobban bokszolt és ezt a pontozóbírák is így látták, ugyanis az ötből hárman a Fradi versenyzőjének adták a több pontot. Az 52 kilós Szaka István ezzel 2017 után 2018-ban is megnyerte a Bocskai Emlékversenyt.

„A verseny előtt a súlyomat kellett jól beállítanom, mert volt vele egy kis problémám, de sikerült és ennek is köszönhetően végig jó formában bokszoltam” – kezdte Szaka István. „Ahogy haladtam előre, egyre erősebb ellenfeleket kaptam. Az első meccsem egy angol ellen volt, ügyesen bokszolt, így inkább erővel próbáltam legyőzni. Az izraeli még keményebb volt, végül jött az orosz, aki elég durván bunyózott. A verseny végén Erdei Zsolt, a magyar szövetség elnöke is megdicsért, örült a győzelmemnek. Rajtam sokkal nagyobb volt a nyomás, mert hoznom kellett a kötelező meccseket is, hogy megvédjem a címemet. Nagyon örülök, hogy nyertem” – tette hozzá magyar bajnok bokszolónk.

Szaka István különdíjban részesült a Jurisics Kupán

Magyar bajnok ökölvívónk, Szaka István legyőzte a junior Európa-bajnokot és aranyérmes lett.

Szaka István bronzérmes Spanyolországban

Ökölvívónk egy-egy győztes és vesztes mérkőzést vívott a rangos nemzetközi viadalon, így harmadik lett.

Szaka István ezüstérmes Belgrádban!

Az FTC ökölvívója, Szaka István második lett az 52 kilósok között az 57. Belgrade Winner nemzetközi versenyen.

Két bajnok és egy különdíj

Az FTC két ökölvívója, Rostás Armandó és Tallósi Péter is megnyerte súlycsoportját a Budapest Bajnokságon.

Győzelem a Budapest Bajnokságon

Szaka István nem talált legyőzőre az Ökölvívó Budapest Bajnokságon.

Ezúttal nem sikerült: a kétszeres címvédő Szaka...

A Ferencváros kétszeres címvédő ökölvívója, Szaka István ezúttal pontozással kikapott az 52 kilogrammosok...

Szaka ismét döntős

A címvédő Szaka István idén is döntőbe jutott az ökölvívók országos bajnokságán.

113 éve született klubunk első olimpiai bajnoka,...

1905. november 17-én, vagyis éppen 113 évvel ezelőtt látta meg a napvilágot a Ferencvárosi Torna Club első...