archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. február 11.
Parádés címvédés
Ökölvívó szakosztályunk versenyzője, Szaka István megvédte bajnoki címét a 62. Bocskai István Emlékversenyen.

Idén 62. alkalommal rendezték meg Debrecenben az év első jelentős nemzetközi amatőr ökölvívó tornáját, a Bocskai István Emlékversenyt. A Ferencváros egy bokszolóval, az 52 kilogrammos országos bajnokkal, Szaka Istvánnal indult a rangos versenyen.

István magabiztosan nyerte meg első mérkőzését egy angol bokszoló ellen, majd egy újabb remek mérkőzésen jutott túl izraeli ellenfelén. A döntőben az orosz Maxim Stakheev következett. A finálé izgalmas, végig kiélezett csatát hozott, de magyar bajnokunk valamivel jobban bokszolt és ezt a pontozóbírák is így látták, ugyanis az ötből hárman a Fradi versenyzőjének adták a több pontot. Az 52 kilós Szaka István ezzel 2017 után 2018-ban is megnyerte a Bocskai Emlékversenyt.

„A verseny előtt a súlyomat kellett jól beállítanom, mert volt vele egy kis problémám, de sikerült és ennek is köszönhetően végig jó formában bokszoltam” – kezdte Szaka István. „Ahogy haladtam előre, egyre erősebb ellenfeleket kaptam. Az első meccsem egy angol ellen volt, ügyesen bokszolt, így inkább erővel próbáltam legyőzni. Az izraeli még keményebb volt, végül jött az orosz, aki elég durván bunyózott. A verseny végén Erdei Zsolt, a magyar szövetség elnöke is megdicsért, örült a győzelmemnek. Rajtam sokkal nagyobb volt a nyomás, mert hoznom kellett a kötelező meccseket is, hogy megvédjem a címemet. Nagyon örülök, hogy nyertem” – tette hozzá magyar bajnok bokszolónk.

Hat érem a pécsi Utánpótlás Kupáról

Ökölvívóink két korosztályban remekeltek a hétvégi versenyen.

Arany- és ezüstérem az Énekes István Emlékversenyről

A rangos utánpótlás ökölvívó viadalon Kozák Kevin nyert, Alföldi Bálint másodikként zárt.

Bronzérem az Ökölvívó Magyar Bajnokságról

Bogdalik Bence a 92 kilogrammosok között állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Győzelmek a Budapest bajnokságon

Fiatal ökölvívóink mindhárom korosztályban remek eredményekkel zárták a rangos budapesti versenyt.

Két magyar bajnoki érem Nyíregyházáról

Ökölvívó szakosztályunk fiatal bokszolói egy arany- és egy bronzéremmel zárták a serdülő és ifi OB-t.

Eb-ezüstérmes lett az FTC tehetsége!

Ökölvívónk, Sas Dániel a maribori serdülő Európa-bajnokságon csak a döntőben kapott ki.

Bírni kell a pofont! Így edzenek ökölvívóink!

Ökölvívó szakosztályunk edzésén jártunk, ahol két tehetségünket is megismerhettük – VIDEÓ!

Két érem az Énekes István Emlékversenyen

Kozák Kevin és Kovács Bertalan is bekerült az áprilisban megrendezésre kerülő Európa-bajnokság keretébe.