Spanyolországban, Pontevedra városában rendezték meg a felnőtt szinkronúszók Világkupájának következő állomását. A Világkupa kiemelt jelentőségű állomása volt az augusztusban Magyarországon rendezendő Junior Világbajnokság előtt.
A magyar válogatottban három ferencvárosi versenyző, Janku Titanilla, Nemes Noémi és Duhonyi Léda szerepeltek.
A magyar csapat a rövidprogramban a 12. helyen végzett, a mezőnyben több a világelithez tartozó válogatott között, míg az akrobatikus elemek versenyében a 10. helyen zárt. Mint az a Fradi TV korábbi adásából kiderült, a szövetségi kapitánytól saját szólószámot kapó Janku Titanilla ezúttal a technikai szólóban szerepelt és a rendkívül erős mezőnyben 29. lett. Rajta kívül még egy magyar lány indult ebben a versenyszámban, ami azért is nagy szó, mert nyolc éve nem szerepelt magyar versenyző szólóban.
(Fotó: Magyar Szinkronúszó Szövetség)
Fiatal szinkronúszóink egyéniben és csapatban is uralták a dobogót.
Fábián Lili párosban állhatott fel a dobogó harmadik fokára a Duna Arénában.
Szinkronúszóink három korcsoportban is érmet szereztek a Duna Arénában.
Az FTC utánpótlás szinkronúszói három számban is a dobogó legfelső fokára állhattak fel Székesfehérváron.
Napi hat órát edz, rajzol, fest és az államtudományok érdeklik. Ő szinkronúszónk, Janku Titanilla - VIDEÓ!
Szinkronúszóink 17 éremmel zárták a Duna Arénában megrendezett versenyt.
Szinkronúszóink remekül szerepeltek a Szinkép Felmérőn.