2020. szeptember 16.
Hibátlan hétvége, minden fronton FTC-diadal!
Férfi és női tekéseink egyaránt győzelmet arattak felnőtt és ifjúsági korosztályban is a Szuperligában.

A Ferencváros férfi és női tekecsapata egyaránt fontos és önbizalomnövelő sikert aratott a bajnokság aktuális mérkőzésén az elmúlt hétvégén.

Az első körben vereséget szenvedő férfi tekéseink a Szuperliga második fordulójában a bajnokságot szintén nulla ponttal indító Ajka Kristály SE otthonába látogattak. A csapat első sorában ott volt az újonnan igazolt ifjúsági válogatott Juhász Bence is, aki egy 564:564 fás, 2-2 szettpontos döntetlennel kezdett az ajkai Nagy Lajos ellen. A megszerzett fél ponthoz szükség volt játékosunk remek koncentrációjára, mivel az utolsó gurításoknál még az ellenfélnél volt az előny, és csak hibátlan, kilences gurítással lehetett meg a döntetlen – meglett… A második párban a szintén friss igazolás, a Szegedről érkező Veres Zsolt magabiztosan hozta a saját párharcából az egy pontot, ahogy tette azt a Szuperliga első fordulójában is. Úgy tűnik, hamar megszokta a ferencvárosi légkört… Az első sor után tehát 1,5-0,5 arányban a Fradi vezetett, ráadásul sikerült 37 fányi előnyt is építeni. Ezután következett a négyszeres világbajnok klasszisunk, Kovács Gábor, aki azonban sajnos bár hiába hozta döntetlenre a szettpontokat a remek napot kifogó Fodor Szilárd ellen, végül kevesebb ütött fával vereséget szenvedett. Sárosi Krisztián azonban javítani tudott, hasonlóan szoros párharcban, mindössze 21 ütött fányi különbséggel. Ezzel az FTC egy pont és 30 fa előnnyel várhatta az utolsó sort. Remekül folytatódott a találkozó a fradisták számára: Botházy Péter, bár elveszítette az első szettet, utána azonban kétszeres világbajnokhoz méltóan behúzta a hátralévő hármat, és vele együtt a meccs végkimenetele szempontjából nagyon fontos pontot. Zárásként már az is belefért, hogy Németh Attila 2:2-es szettarány mellett mindössze hat fával, de elveszítette a maga párharcát, a mérkőzést 3292:3348 fával, 2,5-5,5 arányban végül a Ferencváros nyerte meg, amely nagyon fontos győzelmet aratott idegenben, ez önbizalmat adhat a folytatásra.

Még időrendben a felnőtt találkozó előtt az ifjúsági csapat adta meg az alaphangot, amely Rieger Dániel – Szabó Dániel összeállításban a párharcok alapján hozott 1:1 után több ütött fával 3:1-re megnyerte a maga mérkőzését az ajkai fiatalokkal szemben.

A férfi csapatokhoz hasonlóan a nők is a Dunántúlon vendégszerepeltek, méghozzá egy vérbeli rangadón, Győrben. Az utóbbi évek során a Fradi női csapata mindig nagy párharcot vívott az Ipartechnika Győr SE csapatával, ráadásul a koronavírus-járvány miatt be nem fejezett előző szezonban a két együttes a második illetve a harmadik helyen állt a női Szuperliga tabelláján. A mérkőzést ferencvárosi részről Tóth Andrea kezdte, aki bár összesítésben kevesebb fát gurított ellenfelénél, köszönhetően az első 60 gurításban bemutatott magabiztos játékának és az első két megnyert szettnek az is belefért, hogy a harmadikat nagyobb különbséggel elveszítette, a negyedikben elért döntetlen ugyanis végül 2,5-1,5 szettpontos győzelmet és egy csapatpontot ért. Következett Szabó Mónika, aki bár az első szettben mindössze egy fa különbséggel szerencsétlen vereséget szenvedett, ezután behúzta a következő hármat, így magabiztosan hozta el a csapatpontot – az első sor után 51 fa előnnyel 2:0-ra vezetett az FTC. A második sorban elsőként az ellenfél egyik meghatározó játékosa, Tóth Katalin ellen kellett felvenni a versenyt. Mátraháziné Kiss Julianna az első szettben nem tudta felvenni a versenyt a 163 gurított fával, majd a másodikat is elveszítette mindössze nyolc fával, így bár nem gurított rosszul, szettpontot nem tudott szerezni, és két kör után Tóbiás Anett állt be csereként a helyére, aki bár szinte fej-fej mellett tudott haladni a világbajnok ellenféllel, sőt, az utolsó szettpontot el is csente, csapatpontot nem tudott kiharcolni. Őket Hári Boglárka követte, aki a tőle megszokott magabiztos, lehengerlő játékot mutatta be, és a mérkőzés holtversenyben legjobb eredményével, 641 fával a nap legnagyobb különbségű, 4:0-s győzelmét aratta. Kimagasló teljesítmény volt az övé, sok értékes fát szerzett nem csak magának, de az egész csapatnak is. Már most látszik, fiatal kora ellenére meghatározó játékosa lett a Ferencvárosnak. Ezt nem csak a pályán, de azon kívül is bizonyítja – amikor nem ő gurított, akkor hangos szurkolással segítette az éppen pályán lévő társakat. Az ő kiváló játékának is köszönhetően az utolsó sor előtt a Fradi 3:1-re vezetett, és 92 fa előnye is volt. Nagy Beatrix bár egy szettpontot el is tudott végül rabolni, és nagyon értékes fákat szerzett, végül 641:598 (3:1) – re alulmaradt az ellenfél szintén kiemelkedő játékosával, Sass Edittel szemben, így mind a pont, mind a faelőny olvadt kissé az utolsó párharc előtt. Heimann Ibolya következett utolsóként, aki már hozzászokhatott korábban, hogy a mérkőzések végén gurít. Ilyenkor a cél elsősorban a megszerzett előny megtartása. Az ellenfél befejező játékosa, Szabó Renáta is rutinos azonban ilyen helyzetekben, és a két első szett behúzásával nagyon szorossá tette az egész meccset. Ekkor csapatunk cserélt, beállt az ifjúsági csapat tagjaként a felnőtt meccs előtt már győzelmet szerző tehetséges Hegedűs Tímea, aki nagyon szép és nyugodt játékkal teljesítette a rá bízott feladatokat. Sőt, az utolsó szettpontot el is rabolta, ezzel bebiztosította a Ferencváros sikerét.

Kiváló mérkőzést tudott megnyerni az FTC, amelyen folyamatosan változott az állás, több idegőrlő pillanata is volt a találkozónak, minden egyes gurításnak kiemelt szerepe volt. Olyan szoros volt a találkozó, hogy az utolsó párharcban egy pillanatra ideiglenesen még az is megtörtént, hogy nemhogy elfogyott a Fradi korábban 92 fásra is felhizlalt előnye, de az Ipartechnika vezetett. Jókor dobbant azonban a Fradi-szív, és végül sikerült rendkívül szoros csatában 3520:3496 (5:3) –as nagyszerű idegenbeli győzelmet aratni egy nagy rangadón.

Hab a tortán, hogy az ifjúsági korosztályban is megszerezték a győzelmet Győrben a fradista lányok, a később a felnőtt meccsen is csereként kulcsszerephez jutó Hegedűs Tímea illetve Domokos Dorottya részvételével, méghozzá rendkívül magabiztosan, 4:0 arányban.

A Szuperliga küzdelmei mindkét nem és minden korosztály számára már a következő hétvégén folytatódnak.

Bronzérem a Magyar Kupában

Női tekecsapatunk a harmadik helyen zárta a Magyar Kupa Pápán megrendezett négyes döntőjét.

Bajnok az ificsapat, ezüstérmes a felnőtt

Női tekecsapataink két éremmel zárták a Szuperliga 2023/2024-es szezonját.

Kiváló tekéseinket díjazták

2023-ban az év felnőtt és U23-as női tekésének is ferencvárosi sportolót választott a MATESZ.

Öt játékosunk lehet ott az Európa- és világbajnokságon

Négy női és egy férfi tekézőnk került be a magyar utánpótlás-válogatottak bő kereteibe.

Tarolt a Fradi! Két korosztály, három magyar bajnok!

Nem győztük ünnepelni a korosztályos magyar bajnokainkat a tekézők országos bajnokságán.

Vereség az első BL-meccsen

Női tekéseink Szerbiában kezdték meg szereplésüket a Bajnokok Ligájában.

Emléktáblát avattunk Csányi Béla tiszteletére

Világbajnok tekézőnk nevét emléktábla őrzi a Népligetben.

Európa-kupa: bronzérmes női tekecsapatunk!

Női tekéseink bejutottak a legjobb négy közé a Boszniában zajló viadalon, ahonnan éremmel jöhetnek haza.