2020. január 10.
Sikerek a pályán és azon kívül – klublegendák mesélnek
A Gondoskodás Európai Napja keretében az FTC négy korábbi sportolója osztotta meg a maga történetét – videó!

Az Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes válogatott kézilabdázó, a nyitóképünkön látható Pádár Ildikó, a kétszeres világ- és Európa-bajnok Bácsi Péter, a két-két olimpián és vb-n aranyérmes vízilabdázó, Madaras Norbert és a nemzeti csapatban 59-szer pályára lépő labdarúgó, Hajnal Tamás sportpályafutását a legtöbb szurkolónk jól ismeri. Azt is sokan tudják, hogy korábbi sportolóink nemcsak a pályán segítették a Ferencvárost, hanem profi karrierjük után edzőként, sportvezetőként is.

Az FTC ikonjai most klubunk – az olasz Lazio Basket, a portugál Sporting, a horvát HASK Mladost és a finn Tampere Pyrinto csapataival közös, az Európai Unió Erasmus+ Sport Programjának támogatásával megvalósuló – Gondoskodás Európai Napja elnevezésű nemzetközi projektjének nagyköveteiként beszéltek karrierjük kezdetéről, csúcspontjairól és nehézségeiről.

A tavaly 120 esztendős Ferencvárosi Torna Club a Magyar Olimpiai Bizottság Mező Ferenc Sportbizottságával közösen korábban azt javasolta, hogy július 31. legyen a Gondoskodás Európai Napja. Klubunk célja ezzel az volt, hogy hazai és nemzetközi szinten is rávilágítson egy problémára, a sportolók élsport utáni életében jelentkező kihívásokra, a civil élet megkezdésének nehézségeire. E program részeként 2019. november 15-én Karrier Napot tartottunk a Groupama Arénában, az eseményről szövegesen ITT, videós formában pedig ITT számoltunk be.

Cikkajánló

„Hallottam már kirekesztő rigmust, de a Fradinál sosem”

Így készült a 2019-es, kirekesztés ellenes kampányunk!

Beteg gyermekekért fog össze a Fradi Család

December 8-án jótékonysági tornát rendeznek az Elek Gyula Arénában beteg gyerekek megsegítésére.

Nálunk csak egy szín számít, a zöld!

Az FTC 2012 óta küzd a kirekesztés ellen, idén pedig újabb kampányfilmet forgattunk – VIDEÓ!

Egy bajnokság, amely nem csak az eredményekről szól

A közelmúltban véget ért a klubunk által életre hívott Fradi SuLiga őszi idényének pályán zajló szakasza.

Fontos döntést hozott a Fradi Fair Play Bizottság

A Fradi Fair Play Bizottság december 5-én hirdeti ki a győztesek nevét egy gálaünnepség keretében.

Újra összeült a Fradi Fair Play Bizottság

A Fradi Fair Play Bizottság idei első ülésén kiemelt szerepet kaptak a Fradi Fair Play Díj jelöltjei.
...

close
Facebook Youtube Instagram Viber Linkedin
close
Fradi most
Fradi most