2021. augusztus 3.
Illés-parádé után elődöntős a női vízilabda-válogatott
Játékosunk három góllal és remek játékkal vette ki a részét a mieink 14-11-es győzelméből.

A kínaiaktól elszenvedett utolsó csoportkörös mérkőzéssel eldőlt, hogy a magyar női vízilabda-válogatott csoportja második helyén végzett, és a negyeddöntőben Hollandia ellen száll medencébe. A hollandokkal kapcsolatban kellemes emlékeket őrizhettünk, ugyanis a legutóbbi Európa-bajnokság bronzmérkőzését (10-8) és a trieszti olimpiai kvalifikációs tornát is (13-11) megnyertük velük szemben, ahogyan a Világligában is mi voltunk a jobbak (12-7). Utoljára 2019. június 19-én tudott negyeddöntős ellenfelünk fölénk kerekedni.

A ferencvárosi Vályi Vanda elhozta a labdát az első ráúszásnál, így mi vezethettük az első támadást, ám gól nem született belőle, igaz, az ellentámadásból a hollandok sem jutottak el lövésig. A negyed közepén Keszthelyi Rita távoli bombáját védte az ellenfél kapusa, míg a másik oldalon Kitty Lynn Joustra előnyhöz juttatta Hollandiát, ám Gurisatti Gréta egy remek csavar-góllal azonnal egyenlített (1-1). Nem sokkal később azonban Simone van de Kraats ötméteresből talált a kapunkba (2-1).

Az első emberelőnyünket aztán a másik Fradi-játékos, Illés Anna váltotta gólra, majd van de Kraats ezúttal akcióból ismét betalált (2-3). Egy perccel a negyed vége előtt megkaptuk a második emberelőnyt, és Leimeter Dóra megszerezte a harmadik találatunkat (3-3). 20 másodperccel a dudaszó előtt Gurisatti lőtt hatalmas gólt, és ezzel átvettük a vezetést (3-4).

A második negyed hektikus játékot hozott, egymás után szerzett labdát mind a két csapat. Magyari Alda nagy védést mutatott be, majd Vályi lövése a blokkról ment kapu fölé. Magyari ismét a helyén volt, míg a másik oldalon Szűcs Gabriella pattintós kísérlete a kapufán csattant. Vályi Vandát másodszor is kiállították, de az emberelőnyt nem tudták kihasználni a hollandok, Magyari a harmadik védését is bemutatta.

Van de Kraats újabb ötméteresénél viszont már a magyar kapus is tehetetlen volt (4-4). Három perccel a nagyszünet előtt ismét emberelőnybe kerültünk, és Gurisatti megszerezte harmadik gólját, ám a másik oldalon is gólra váltották az előnyt a hollandok (5-5). Illés Anna ismét betalált egy páros kiállítás után, és hiába válaszolt gyorsan Nomi Stomphorst, Leimeter révén továbbra is előnyben voltunk (6-7).

Hollandia 12 másodperccel a második negyed vége előtt harmadszor is büntetőhöz jutott, amit most Maud Megens végzett el hibátlanul, de Leimeter megint megvillant, így 8-7-es magyar vezetéssel mehettünk a szünetre.

Magyari ismét szépet védett a harmadik negyed elején, majd Szűcs Gabriella blokkolt remekül, azonban támadásban mi is megakadtunk, egymás után három emberelőnyt rontottunk el. Bíró Attila időt is kért, és a következő támadásból Rybanska Natasha meg is lőtte az első találatát az olimpián, majd Illés Anna is hatalmas gólt ragasztott a holland kapuba, míg a másik oldalon Megens újabb ötméteressel tartotta meccsben a hollandokat, majd 0.6 másodperccel a negyed vége előtt Sabrina van der Sloot egygólosra csökkentette ellenfelünk hátrányát (9-10).

Az utolsó nyolc perc nem indult jól a számunkra, ugyanis van de Kraats kiegyenlített, majd Vályi pontozódott ki. Érezhetően most mi kerültünk gödörbe, de Magyari a lehető legjobbkor tudott védeni, majd Garda Krisztina meglőtte a 11. gólunkat, nagyon kellett.

A remekül játszó Illés Anna ezúttal labdaszerzésben jeleskedett, majd egy újabb emberelőnyből Szilágyi Dorottya bezúdította a labdát a hálóba (10-12). Dagmar Genee egy szép ejtéssel zárkóztatta az övéit, majd Magyari keze megsérült egy lövés védésénél.

Egy perccel a vége előtt Bíró Attila ismét időt kért, majd Szilágyi bedobta a 13. magyar gólt 39 másodperccel a negyeddöntő vége előtt. A hollandok levitték a kapusukat, mindent egy lapra feltéve, de végül labdaszerzésünk után Leimeter még dobott egy gólt, és ezzel a mieink 14-11-re megnyerték a negyeddöntőt és bejutottak az elődöntőbe, ahol a spanyol válogatottal mérkőznek majd.

TOKIÓ 2020
NŐI VÍZILABDA
NEGYEDDÖNTŐ
Hollandia - Magyarország 11-14 (3-4, 4-4, 2-2, 2-4)
Fradista gólszerzők: Illés 3

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.