2021. augusztus 3.
Kozák Danutáék olimpiai bronzérmesek női K2 500 méteren
A középdöntős futamgyőzelem után a döntőben harmadikként ért célba a ferencvárosi klasszis párosa.

Amint arról korábban beszámoltunk, jól rajtoltak a magyar versenyzők a tokiói olimpia kajak-kenu versenyein, a hétfő délelőtti első előfutamokban érdekel hét egység közül hat bejutott a középfutamba, amelyekben, akár csak az adott számok döntőjében magyar idő szerint kedd hajnalban szurkolhattunk tovább kajakosainknak. A remek kezdés igaz volt a Ferencváros ötszörös olimpiai bajnokára, Kozák Danutára is, aki Bodonyi Dórával párban futalmgyőzelemmel jutott tovább K2 500 méteren.

Az Eb-címvédő Kozák-Bodonyi páros az első középfutamban volt érdekelt a Sea Forest Waterway versenypályán, és többek között a másik magyar párossal, a mellőlük rajtoló Csipes Tamara-Medveczky Erika egységgel is meg kellett küzdeniük a döntőbe jutásért.

Kozákék rendkívül erősen rajtoltak, féltávnál 23 századdal lemaradva az erősebbik német egység mögött a második helyen haladtak át a mérőponton. És még csak ezután robbantottak, végül pedig több mint fél hajóhossznyi előnnyel, magabiztosan nyerték meg a futamot és jutottak be a döntőbe. A második helyen a másik magyar hajó ért célba, így ők is döntősök lettek. Ez egyben azt is jelentette, hogy a hat hétfőn középfutamba jutó magyar egységből öten döntőbe jutottak, egyedül Kárász Anna búcsúzott el K1 200 méteren.

A két magyar egységgel rajtoló női K2 500 méteres fináléja a nap utolsó versenyszáma volt, amelyet úgy várhattunk, hogy a többi magyar A döntős versenyző közül Lucz Dóra 6. lett női K1 200 méteren, míg a "királyszámban", vagyis K1 1000 méteren történelmi kettős magyar siker született Kopasz Bálint és Varga Ádám révén, először állhatott ugyanis ebben a számban két magyar a dobogóra, és a fradista Hesz Mihály 1968-as olimpiai bajnoki címe óta először született magyar arany ebben a számban.

A ferencvárosi szempontból legérdekesebb női K2 500 méteres döntőben nem kezdtek jól a mieink, az új-zélandi klasszis Lisa Carrington és Caitlin Regal kilőtt a rajtnál. Kozák Danutáék a gyengébb rajt után féltávnál megkezdték a felzárkózást, és végül a lengyel párossal óriási csatában, centikkel lemaradva az ezüstéremről harmadikként csaptak célba, megelőzve a másik magyar párost, a Csipes Tamara-Medveczky Erika duót.

Az így továbbra is ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danutának, aki 2008 óta az első ferencvárosi ötkarikás érmet szerezte, szívből gratulálunk, és szurkolunk neki az egyes és négyes versenyszámokban is a minél szebb eredményekért!

Kozák Danuta számára szerdán magyar idő szerint hajnali 03:19-kor folytatódik az olimpia a K1 500 méter előfutamával.

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.