2021. július 31.
Megvan az első két pont! Legyőztük a spanyolokat!
Okosan kézilabdáztunk, végre jól védekeztünk, és ezzel újra esélyünk nyílt a továbbjutásra - VIDEÓ!

Kovacsics Anikó, Szucsánszki Zita és Janurik Kinga nélkül, de halvány továbbjutási reménnyel léphetett pályára a magyar női kézilabda-válogatott Spanyolország legjobbjai ellen a tokiói olimpia kézilabda tornájának negyedik csoportkörében. A keretünk egyetlen olimpiai tapasztalattal rendelkező aktív játékosa, Tomori Zsuzsanna az oroszok elleni vereség után kiadta a jelszót, „All in!”, és végre valahára úgy is néztünk ki, mint akikről lekerült a béklyó…

Nagyon jól kezdtünk, Szöllősi-Zácsik Szandra vállalta magára elöl az első két támadást, előbb hetest és kiállítást harcolt ki, másodszor pedig gólt szerzett, majd a meglepetésember, Vámos Petra is villant, illetve Tomori Zsuzsanna védekezett szenzációsan. Bíró Blanka kapujára három lövés ment az első hét percben, s ez a védekezésünket dicséri, főként, hogy mindhárom a szélről jött, az pedig kapusunkat, hogy ezek közül kettőt hatástalanított. A spanyoloké a mieinkhez hasonló szerkezetű csapat, kevés klasszikus átlövővel, és Elek Gábor kiválóan készítette fel erre a védekezést, ragyogóan szűrtük meg a bejátszásokat és a betöréseket, próbáltuk a szélekre terelni a labdát, lévén átlövésekre ritkán vállalkoztak csak. Élesnek tűntünk, a lecsorgó, köztes labdákra mi értünk oda, mi vetődtünk rá gyorsabban, és ez feltétlenül jó jelnek tűnt (4-1).

A tizedik perc után érte el üzemi hőmérsékletét a spanyol válogatott, s ennek elsősorban a támadásainknál éreztük hatását – nehezebben kerültünk helyzetbe, de egy rövid periódus után mi is tudtunk gyorsulni kicsit. Vámos többször is jól szerzett előnyt középen, ha pedig Márton Grétának helye adódott, és még a labda is hozzá került, akkor az első félidőben egyszer se hibázott: szélsőnk öt góllal zárta a harminc percet.

Azt ellenben sajnálhattuk, hogy a huszonkettedik percben kapott emberelőnyünkkel nem tudtunk élni, pedig Klujber Katrin mindkét előnyös támadásunknál zseniális passzt adott, a ziccereket azonban Silvia Navarro védte. A játékrész hajrájában a visszarendeződéssel akadtak gondjaink, és azt érezhettük, hogy ha ebben előrébb tudunk lépni, akkor elvesszük ellenfelünk legélesebb fegyverét.

A fordulás után kissé megakadtunk támadásban – bár, talán néha a sípszót hiányoltuk –, egyre zárkózott ellenfelünk, de szerencsére a negyvenedik percig jött egy olyan ötperces periódus, amelyben még a nyitott védekezéstől is elvettük a spanyolok kedvét. Klujber két hetesből lőtt gólt, Szöllősi-Zácsik bátran és jó vállalkozott, Bordás Réka beállóból volt eredményes, Bíró Blanka pedig a kapuban tette hozzá a magáét. 23-16-nál kért időt Carlos Viver, a spanyol szövetségi kapitány, Elek Gábor pedig 23-19-nél nyomta meg a gombot. Vagyis, bejött az egyperces szünet ellenfelünknek...

Nagyon leragadtunk huszonhárom gólnál, és emiatt az utolsó tíz percre megint élesre fordult a meccs (23-21). Klujber Katrin törte meg a csendet, de Schatzl Nadine kapufája, meg a spanyolok gólja után ismét egyre olvadt az előnyünk. Újra Klujber, majd újra Bíró villant, és még Háfra Noémi is hozzátette egyet, ezért 24-21-nél már az idővel is játszhattunk – kapusunk nem hiába kérlelte védése után a törlő gyereket, hogy „Légyszí, ne add vissza…”

Visszaadta a labdát, ezzel néhány másodperccel kevesebbet tudtunk nyerni, de Kisfaludy gondoskodott arról, hogy Blani ne mérgelődjön ezen: négyre hizlalta a vezetést! Innen pedig már nem volt visszaút Spanyolország számára, végül négy góllal győztünk, megszereztük első pontjainkat a tokiói olimpián, és "visszaszálltunk" a versenybe, megőriztük továbbjutási esélyünket.

A meccs összefoglalója:

KÉZILABDA, NŐK
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
B-CSOPORT
Magyarország–Spanyolország 29–25 (14–11)
Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Fonseca, Santos (portugálok)
MAGYARORSZÁG:
Bíró B. – Lukács V. 1, Tomori 2, Vámos P. 6, Kisfaludy 2, Szöllősi-Zácsik 2, Márton G. 5. Csere: Háfra N. 3, Klujber 6 (3), Bordás 2, Kiss N., Schatzl Nadine. Szövetségi kapitány: Elek Gábor
SPANYOLORSZÁG:
Navarro – Martín 5 (1), Rodríguez 2, Hernández 1, L. González 4, Barbosa, J. López. Csere: Castellanos (kapus), Pena 2 (1), Cesáreo 3, Fernández, Gutiérrez 5, M. López 3, M. González. Szövetségi kapitány: Carlos Viver
Az eredmény alakulása. 3 p.:
3–0. 10. p.: 7–2. 16. p.: 9–4. 20. p.: 9–6. 26. p.: 12–7. 29. p.: 14–9. 33. p.: 14–13. 37. p.: 18–14. 41. p.: 23–16. 49. p.: 23–21. 52. p.: 24–23. 57. p.: 28–23.
Kiállítások:
 10, ill. 4 perc
Hétméteresek:
 4/3, ill. 3/2

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.