2021. július 25.
Mihályvári-Farkas Viktória 6. lett első olimpiáján
Remek teljesítményt nyújtott az FTC mindössze 17 éves úszója az olimpián, 400 méter vegyesen - VIDEÓ!

Verrasztó Dávid kiváló teljesítménye és negyedik helye után a mindössze 17 éves, és már Európa-bajnoki ezüstérmes Mihályvári-Farkas Viktóriának szurkolhattunk a tokiói olimpián. Viki a szám olimpiai bajnokával és világcsúcstartójával, Hosszú Katinkával együtt szerepelt a 400 méter vegyes döntőjében.

A táv első felénél igencsak kettészakadt a mezőny. Mihályvári-Farkas Viktória az első száz után 8.-ként, a második száz után már 7.-ként fordult.

Megszokhattuk azonban, hogy fiatal versenyzőnk ekkor szokott robbantani, és ez ezúttal is így történt. Bár az első négy helyezett nagy előnyt úszott ki eddigre, Viki folyamatosan feljebb és feljebb kapaszkodott.

Mihályvári-Farkas Viktória végül 4.37.75-ös időt úszva a hatodik lett élete első olimpián, míg honfitársa, a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka egy helyezéssel előbb, ötödikként zárt.

Remek teljesítményt láthattunk tehát fiatal úszónktól. Büszkék vagyunk rád, Viki!

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.