2021. augusztus 7.
Muszukajev Iszmail a bronzéremért birkózhat
Szabadfogású birkózónk 4-2-re nyert mongol ellenfele ellen, így egy meccsre került a bronzéremtől.

Ahogy megírtuk, a 65 kg-ban induló birkózónk, Muszukajev Iszmail ugyan a negyeddöntőben vereséget szenvedett Otogurótól, ám mivel a japán a döntőig menetelt, így a vigaszágon magával vitte 28 éves sportolónkat is, akinek így esélye nyílt a bronzérem megszerzésére. Ennek érdekében először a mongol Tulga Tumur Ochirt kellett legyőznie.

A találkozó első menetében mind a két birkózót figyelmeztették passzivitásért, ám végül Muszukajevet másodszor is megintették, így a következő fél percben akciót kellett végrehajtania, ám nem sikerült, így a mongol kapott egy pontot.

A második menetben világbajnoki bronzérmesünk aktívabban kezdett, így most az ellenfélnek kellett 30 másodperc alatt akcióznia, ám a mongol támadását remekül megkontrázta Muszukajev, és földre vitte ellenfelét, így 2-1-re fordított. Egy perccel a meccs vége előtt a 28 éves birkózónkat is megintették, akció viszont nem történt, így 2-2 volt az állás. Az utolsó percben a mongol jött előre, és meg is fogta Muszukajev lábát, akinek viszont ismét sikerült megkontráznia ellenfele támadását. A mongolok rögtön videózást kértek, a bírók hosszan elemezték is a felvételeket, de végül megadták a pontot a magyarnak, így végül 4-2-re Muszukajev nyert, és készülhet a bronzcsatára az orosz Rashidov ellen, amit magyar idő szerint 12.30 körül rendeznek majd.

Fotó: MTI

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.