2021. július 24.
Tokió 2020: Verrasztó és Mihályvári döntős 400 vegyesen
Két fradista úszónak is szurkolhatunk a vasárnap magyar idő szerint hajnal 3.30-kor kezdődő döntőkben - VIDEÓ!

A tokiói olimpiai játékok július 24-ei első napján a Tokyo Aquatics Centre-re, vagyis az uszodára volt érdemes figyelnie a ferencvárosi sportolókért szorítóknak, hiszen Verrasztó Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória is a 400 méteres vegyesúszás előfutamaiban állt rajtkőre.

Verrasztó Dávid a négy előfutamból a harmadikban volt érdekelt (honfitársa, Bernek Péter társaságában), és 4:09.80 perces idővel csapott célba, 31 századmásodperccel elmaradva a futamgyőztes új-zélandi Lewis Clareburt, és 15 századdal a futam másodikja, az amerikai Chase Kalisz mögött. A negyedik futam után az is kiderült, hogy Verrasztó ideje a negyedik legjobb volt a négy futamból, így magabiztosan jutott tovább a magyar idő szerint vasárnap hajnali döntőbe. Érdekesség, hogy Verrasztóék futamán kívülről csak egyetlen úszó, a negyedik futamot megnyerő ausztrál Brendon Smith tudott jobb időt úszni náluk.

Mihályvári-Farkas Viktória a női 400 vegyes második előfutamában versenyzett. Mindössze 17 éves, a budapesti Európa-bajnokságon egy szenzációs ezüstéremmel berobbanó tehetségünk sokáig megbújt a mezőnyben, majd a mell- és gyorsúszó részeken begyújtotta a rakétákat, és végül 4:35.99 perces idővel harmadikként ért célba futamában, összesítésben pedig a hatodik helyen jutott be a vasárnap hajnali fináléba. Mihályvári még a záró futamban versenyző Hosszú Katinka idejénél is jobbat ért el!

Verrasztó Dávidnak magyar idő szerint vasárnap hajnal 3.30-kor, Mihályvári-Farkas Viktóriának pedig 4.12-kor szoríthatunk a férfi és a női 400 vegyes döntőjében.