2021. július 27.
Vogel debütált az olimpián, nyertek a férfi pólósok
A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-11-re legyőzte Japánt a tokiói olimpia második csoportmérkőzésén.

A görögöktől elszenvedett 10-9-es vereség után a házigazda Japán várt a magyar férfi vízilabda-válogatottra a tokiói olimpiai csoportkörének második fordulójában. Märcz Tamás szövetségi kapitány a hat ferencvárosi játékosból ezúttal Mezei Tamást nem nevezte a mérkőzésre, a kapuban ugyanakkor Vogel Soma kezdett, akinek ez volt az első meccs az olimpián.

A mieink az első támadásból megszerezték a vezetést, majd két perc gólcsend következett. A 4. percben egyenlítettek a japánok egy átlövésből. Vogel is bemutatott egy védést, majd megszületett az első ferencvárosi gól Zalánki Gergely révén, aki nagyszerűen ejtette át a kapust. A hazaiak azonban ismét egyenlítettek, sőt az emberelőnyös gólunk után ismét egalizáltak. A gyors gólváltás után ismét fórba kerültünk, amelyet Pásztor Mátyás váltott gólra. A negyed vége előtt még Vogelnek volt két védeni valója, amelyet remekül megoldott, így 4-3-as előnyről várhattuk a folytatást.

A második nyolc percben ismét mi hoztuk el a labdát, de miután kimaradt a helyzetünk, a japánok újra egyenlítettek. Az első negyedben látott gólváltás folytatódott, mert a hazaiakat hagytuk elől érvényesülni. Erdélyi ugyan megint megszerezte a vezetést, de Japán ismét felzárkózott. Kapufa, Angyal-gól, Vogel-védés és jó védekezés, majd ismét Erdélyi. Először a mérkőzés végre kettővel vezettünk. A védekezésünk viszont nem nagyon állt össze, ráadásul hagytuk a japánokat lőni. Ennek az lett az eredménye, hogy a házigazda gyorsan ledolgozta kétgólos hátrányát, a negyed hatodik percében pedig Vogelnek kellett nagyot védenie, hogy ne kerüljünk hátrányba. Kihagytunk egy ötméterest, de Vogel ismét hárított. Jansik Szilárd újabb büntetőt harcolt ki, amelyet Vámos Márton értékesített. Újabb japán átlövés, újabb japán gól. 8-8-as döntetlen a nagyszünetben. Nem ilyen kezdést képzeltünk el.

A harmadik negyed egy remek Zalánki-góllal indult, majd Vogelnek kellett kétszer is szép védését bemutatnia. Zalánki ezután gólpasszal szolgálta ki Angyalt, újra kettővel mentünk. Zalánki harmadszorra is betalált, így már 11-8-ra mentünk. A hazaiak azonban ezúttal sem adták fel és két gyors góllal közelebb lopóztak. Ami hátul akadozott, az támadásban már olajozottan működött. Hárai és Erdélyi találatával háromgólos, 13-10-es előnnyel várhattuk a záró játékrészt.

Negyedszerre is megnyertük a ráúszást, Zalánki pedig negyedszerre is bevágta. (10-14) Érezni lehetett, hogy a japánok fáradnak támadásban és védekezésben is, ami átlövés korábban utat talált a magyar kapuba, az most a magyar kezekben – köztük Vogelében – halt el. Egy pontos lövés ugyan gólt ért japánnak, de ezzel az egész mérkőzésen kemény küzdő házigazda ellőtte minden puskapurát. Varga Dénes négyre növelte az előnyt, majd a meccs utolsó gólját ismét egy fradista, Vámos jegyezte, így Magyarország 16-11-re nyert és megszerezte első győzelmét az olimpián.

Folytatás magyar idő szerint csütörtök reggel 3 órától Dél-Afrika ellen.

TOKIÓ 2020
FÉRFI VÍZILABDA
CSOPORTKÖR, A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Japán–Magyarország 11-16 (3-4, 5-4, 2-5, 1-3)
Fradista gólszerzők: Zalánki 4, Vámos 2, Varga D. 1

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.