2021. augusztus 3.
Tudja, mit jelent olimpián részt venni
Márton Gréta tudja, a legfontosabb, hogy felemelt fejjel térhessenek majd haza, ezért mindent belead.

A magyar női kézilabda-válogatott elképesztő fordulat után felállt a padlóról, és három vereség, valamint Kovacsics Anikó, Szucsánszki Zita és Janurik Kinga elveszítését követően kiharcolta a tokiói olimpián a legjobb nyolcba kerülést. Spanyolország és Svédország legyőzésében kulcsszerepet vállalt a Ferencváros balszélsője, Márton Gréta is, a két meccsen összesen kilenc gólt szerzett, méghozzá tíz kísérletből.

A huszonegy éves játékosunk a továbbjutás kiharcolásának másnapján boldogan mesélt, igaz, fél szemmel az épp akkor zajló Magyarország-Hollandia női vízilabda negyeddöntőt figyelte, amit a társakkal együtt nézett.

„Kár, hogy nem tudunk személyesen jelen lenni néhány eseményen, de az apartmanunkban szinte mindig megy a tévé, nagyon szurkolunk a többieknek – mondta Gréti. – Nagyon különleges érzés, hogy mindenki figyeli a másik sportágakat, amikor találkozunk, gratulálunk egymásnak, mert tudjuk, kivel mi történt. Hatalmas plusz volt nekem az elmúlt napokban, amikor olimpiai bajnokok, stábtagok, sportolók, bárki gratulált a győzelmek után. Szinte nem is tudom elképzelni, hogy milyen lehet az olimpia >>normál esetben<<, mert nekem már ez is olyannak tűnik attól eltekintve, hogy mindenkin maszkot látunk. Persze, akik voltak már, azok mindig mondják, hogy teljesen más, de nekem ez is nagy élmény.”

Kézilabdázónk elmesélte, hogy mióta elkezdődött a torna, a mérkőzések közötti napokon csak egy edzés szerepel a programban. A reggeli mindenkinek fakultatív, hiszen eltérő szokások szerint szeretnek kelni, kávézni, reggelizni, mindenki magának szabja meg ezt az időszakot, de az ebéd és a vacsora közös csapatprogram. Az étel választék óriási, de Gréti nehéz eset, ahogy jellemzi magát, nem igazán szereti az újdonságokat, többen mosolyognak is rajta, amiért minden nap csirkét vagy halat eszik – de legalább a köret változik.

„Más érzés azért így, két győztes meccs után sétálni, vagy ebédelni, vacsorázni menni, találkozni másokkal. Sokkal jobb a kedvünk, sokkal felszabadultabbak vagyunk. Iszonyúan meggyötört volt a hangulat a három vereség után, és őszintén nem tudom, mi változott azóta, mi kellett ahhoz, hogy jobban teljesítsünk. Sokat beszélgettünk arról, hogy ha haza is kell mennünk, akkor úgy tegyük, hogy mindent, de tényleg mindent beleadtunk, hogy felemelt fejjel szállhassunk le a gépről. Tudtuk, hogy a spanyol meccs döntő jelentőségű, mert ha az nem sikerül, akkor nincs miről beszélgetni a svédek ellen. Nem gondoltunk arra, hogy csomagolnunk kellene már, de tényleg rossz állapotban voltunk, mert nem erre számítottunk, szóval, muszáj volt megemberelni magunkat. Szerencsére az én formám is javult a csapatéval együtt… Az elején úgy éreztem, többször nem tudtam segíteni, főként védekezésben zavart, mert elöl kiszolgáltatott a szélső poszt.”

A Nemzetközi Kézilabda-szövetség statisztikája szerint a csoportkörben a magyar csapatból csak Bíró Blanka, Lukács Viktória és Tomori Zsuzsanna töltött Grétinél több időt a játéktéren, és a kicsivel több, mint három óra alatt tizennégy lövéséből tizenkétszer gólt szerzett. Nyolcvanhat százalékos lövési hatékonyságánál csak a mindhárom kísérletéből betaláló Bordás Réka mutatója jobb.

Szerdán (magyar idő szerint) kora reggel pedig jöhet a negyeddöntő, méghozzá a világ legjobbja, Norvégia ellen.

„Nehéz dolgunk lesz, az biztos, de azt beszéltük, hogy igyekszünk élvezni minden pillanatot, próbálunk felszabadultan kézilabdázni és türelmesnek maradni, mert csak így lehet esélyünk. Láttuk, ha a végletekig, ziccerig játszunk, és nem szórjuk el a labdát, akkor lehetünk eredményesek. Erőnk még van, vagyis kell még lennie! Mindig, amikor kicsit fáradtabbak vagyunk, akkor arra gondolunk, hogy na, még a következő meccs, aztán meg még a következő. Olimpián részt venni… Lehet, hogy csak egyszer adódik az ember pályafutásában, a női kézilabda-válogatott is nagyon régen járt itt, és nekem is az van a fejemben, hogy talán holnap az utolsó olimpiai meccsemet játszom. Ez ad lelkileg pluszt, ezzel a mentalitással, mindent beleadva lépek pályára.”

NŐI KÉZILABDA
Negyeddöntő

2021. augusztus 4., 6:15
Norvégia - Magyarország

Cikkajánló

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.

Megható gesztus paralimpikonjaink eskütételén

Az FTC paratriatlonozója és parakerékpározója is ott volt az ünnepélyes pillanatok során.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin