2021. július 28.
Világszenzáció! Női pólósiker a címvédő USA ellen
A magyar női vízilabda-válogatott három Fradi-góllal 10-9-re legyőzte az Egyesült Államokat a csoportkörben.

Az Orosz olimpiai csapat elleni 10-10-es döntetlen után magyar idő szerint szerda reggel a lehető legnehezebb feladat várt női vízilabda-válogatottunkra az olimpiai csoportkör 2. fordulójában, ugyanis a címvédő Egyesült Államokkal játszottunk.

Az olimpia előtt háromszor is megmérkőztünk az USA-val a kaliforniai edzőtáborban, ahol volt esélyünk feltérképezni a női torna egyik legnagyobb esélyesét. És milyen jól indult a meccs!

Vályi Vanda elhozta a labdát, Parkes pedig értékesítette is az első magyar lehetőséget, ráadásul Magyari Alda is remekül kezdett a kapuban, így megadtuk az alaphangot. Az amerikai egyenlítés után sajnos hibáztunk támadásban, ezt pedig még egyszer megbüntette Amerika. A negyed végén Gyöngyössi váltott gólra egy fórt, így 2-2-es döntetlennel zárult a játékrész.

A második nyolc perc még jobban kezdődött, mint az első. Előbb Keszthelyi, majd a ferencvárosi Vályi Vanda talált be az első két percben. Magyari remekelt a kapuban, sajnos azonban az amerikaiak kétszer is éltek a kiállítás adta lehetőséggel (4-4). Magyari bravúrja megint kellett, hogy ne az Egyesült Államok kerüljön előnybe, helyette a fradista Illés Anna vágott be távolról egy bombagólt. Majdnem megvolt az előnyünk a nagy szünetre, de ellenfelünk ismét kiegyenlített.

A harmadik negyedet a harmadik Vályi-labdaelhozással indult, ebben nem volt párja az FTC-Telekom Waterpolo játékosának, sem ezen a meccsen, sem eddig az olimpián. Támadásban kisebb koncentráció hiány következett a kontrák és elrontott lövések miatt. Egygólos amerikai előnynél Vályi osztott ki egy gólpasszt Szilágyinak, a címvédő viszont két támadását is góllal zárta, így 8-6-ra vezetett a mindent eldöntő nyolc perc előtt.

A záró játékrész a menetrendszerű Vályi-labdaelhozással kezdődött. Parkes remekül ejtette át a meccsen szintén jól védő Johnson kapust. A másik oldalon egy centerezés után ismét Magyari védett egy nagyot, az ellentámadásból pedig Vályi egy nagyon nehéz szögből lőtt pompás gólt. (8-8) Bíró Attila szövetségi kapitány három perccel a meccs vége előtt időt kért, előtte azért jó védekezéssel és újabb Magyari-védésekkel megállítottuk az amerikaiakat. A vezetésért támadhattunk, Szűcs ejtését Johnson védte, az ellentámadásból pedig újra a címvédő került előnybe.

Fórt kaptunk, Amerika pedig egy bombagólt Keszthelyi jóvoltából. Jött is az amerikai időkérés egy kapufával társulva, a magyar támadás végén pedig Parkes centerből vágta be a vezetést 45 másodperccel a vége előtt. (9-10) Tökéletes védekezés, Magyari-védés, labdaszerzés és Magyarország világraszóló győzelmet aratott. A siker több szempontból is kiemelkedő, mivel az Egyesült Államok 13 éve nem kapott ki az olimpián, ráadásul ezzel a győzelemmel jó esélyünk van a csoport megnyerésére is.

TOKIÓ 2020
NŐI VÍZILABDA
B-csoport, 2. forduló
Egyesült Államok–Magyarország 9-10 (2-2, 3-3, 3-1, 1-4)
Fradista gólszerzők: Vályi 2, Illés 1

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.