2021. augusztus 29.
Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián
Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Magyar idő szerint vasárnap hajnalban megkezdődött paratriatlonozónk, Lévay Petra számára is a Tokióban zajló paralimpia.

Többszörös magyar bajnokunk a PTS5-ös kategóriában indult és az úszás, illetve a kerékpározás után a 10. helyen állt, a futásra azonban még maradt energiatartaléka és végül japán ellenfelét megelőzve, 1:20:43-as idővel a kilencedik helyen zárt.

„Egy kis városból, Gyöngyösről jöttem és habár sok éve Budapesten lakom, nagyon-nagyon örülök, hogy képviselhettem azt, szeretett klubommal, a Ferencvárosi Torna Clubbal együtt. Olyan sok szeretetet kaptam innen, hogy el sem hiszem! Az idővel nem foglalkozom, kutya meleg volt és pára, egy nagy túlélő futam volt. Már maga a víz is 30 fokos... Köszönöm, edzőmnek Molnár Gergőnek, aki nagyon tisztességesen helytállt a pálya szélén, mind torka szakadtából való ordításban, mind szakmai segítségnyújtásban” – írta Facebook-bejegyzésében az élete első paralimpiáján versenyző Lévay Petra.

Videón Petra célba érkezése

(Forrás: paralympic.org)

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.

Megható gesztus paralimpikonjaink eskütételén

Az FTC paratriatlonozója és parakerékpározója is ott volt az ünnepélyes pillanatok során.

Itthon a tokiói hősök: Örömkönnyek és örömszavak

Olimpiai bajnokunk, Kozák Danuta az áttörésről, míg Vályi Vanda az „infarktusos” meccsekről mesélt - VIDEÓ!