2019. július 27.
Balázs Krisztián bronzérmes az EYOF-on!
Balázs Krisztián bronzérmet szerzett az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon!

Július 20-28 között Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban rendezik meg a 2019-es nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (EYOF). A tornászok között két Fradi-versenyző, Balázs Krisztián és Kovács Márton képviselte a magyar csapatot.

Csapatversenyben is szépen helytálltunk, Balázs Krisztián pedig egyéniben négy számban is döntőbe jutott! A finálék első napján, pénteken talajon 7., míg gyűrűn 5. helyen végzett, szombaton pedig a korlát és a nyújtó következett.

Sajnos nyújtón becsúszott egy rontás és 11,733-mal a 7. helyen zárta a versenyt, ám

korláton 13,566-tal a 3. helyen végzett!

Balázs Krisztiánt csak két ukrán, Ilia Kovtun és Volodymyr Kostiuk előzte meg, így tehát bronzéremmel térhet haza Bakuból. A 17 éves tornász teljesítményéhez szívből gratulálunk!

Fantasztikus siker és lélegzetelállító gyakorlatok

Az FTC akrobatikus tornász csapatával látványos mozdulatokkal kápráztatta el az Eb közönségét – VIDEÓ!

Európa-bajnokságon jártak a fradisták

A magyar akrobatikus tornaválogatottban két egység is csak ferencvárosi sportolókból állt.

A felnőttek mellett az utánpótlás is remekelt

A győri Kismester Tornász Bajnokságon öt érmet nyertek a ferencvárosi tehetségek.

Mesterfokú OB: ezüst után arany!

Balázs Krisztián egy arany- és egy bronz-, Ryan Sheppard egy ezüstéremmel végzett a zárónapon.

Egyéniben is ezüstérmes az FTC tornásza!

Sportolónk pénteken csapatban, szombaton pedig egyéniben nyert ezüstérmet a tornászok Mesterfokú bajnokságán.

Második hely a Csapatbajnokságon

Férfi tornászaink egy helyet előreléptek a tavaszi első fordulóhoz képest.

Az egyéni összetettben taroltak a fradisták

Gyermek kezdő és haladó tornászaink nagyot alkottak a csapat- és egyéni bajnokság záró fordulójában.

Újabb csapatarany! Ezúttal női tornászaink alkottak

Az FTC lány tornászai is remekeltek a korosztályos csapatbajnokság legutóbbi fordulójában.