2019. május 15.
Fradista aranyeső a csapatbajnoki hétvégén
Kiválóan szerepeltek az FTC tornászlányai az elit utánpótlás csapatbajnokságokon.

A hétvégén rendezték a női tornászok MATSZ-Zsebibaba utánpótlás csapatbajnokságainak első fordulóját. Az FTC női torna szakosztálya négy csapattal szerepelt a különböző korosztályok versenyeiben, és három csapatunk aranyérmes lett a Budapest-Vidék Bajnokságnak is számító viadalon!

Elhozta az aranyérmet Zsebibaba I. korosztályos csapatunk, vagyis a 6 éves és annál fiatalabbak (Belina Emma, Vörös Nóra, Tőke Alexandra, Szépvölgyi Zea Flóra, Mester Dorka, Kovács Emese; edző: Kiss Melinda), de bajnok lett a Zsebibaba II. korosztályos csapat, vagyis a 7-8 évesek (Nagy Petra, Zimoványi Luca, Bagdány Lilien, Lukács Melinda, Némethy P. Szonja, Vajda Lea, Horváth Barbara, Sándor Galina; edzők: Bathó Márta és Ördög Szabolcs) és a Gyermek Kezdő csapatunk is, vagyis a 9-10 évesek (Lukács Viktória, Hosnyánszki Petra, Sándor Natália, Szlifka Lilien, Hürkecz Mira; edzők: Tóthné Bugyinszki Elvira és Kiss Gergely)!

Talán még a három aranyéremnél is nagyobb eredmény, hogy mindhárom győztes csapatunk vezeti ezzel az országos bajnokságot, és egy jó őszi szerepléssel mindhárom csapatnak esélye van a végső bajnoki címre is. Még tovább árnyalja a képet, hogy ráadásul igen népes mezőnyben sikerült az élre kerülni csapatainknak, ugyanis ezekben a korosztályokban 12, 21 valamint 13 csapat közül sikerült az első helyen végezni.

A 9-10 éveseknél, vagyis Gyermek Kezdő kategóriában egyéni versenyt is rendeztek, ebben is remekeltek a fradista lányok! Három versenyzőnk végzett a legjobb hat között, Hürkecz Mira bronzérmes lett, míg Szlifka Lilien és Lukács Viktória holtversenyben zártak az ötödik helyen.

A hétvégi versenyen érintett negyedik csapatunk, a serdülő I. osztályú csapatunk az ötödik helyen zárta az előírt országos csapatbajnokságot.

A csapatok munkáját Botár Katalin és Szabó Nikolett személyében balett tanár és koreográfus is segíti, az edzők és a versenyzők teljesítménye mellett a kiváló eredményekben az ő befektetett munkájuk is látszik.

A hétvége részletes eredményei IDE kattintva érhetőek el.

Cikkajánló

Fiatal tornászaink szép eredményei Mariborban

Az első félév versenyidőszakának zárásaként fiatal tornászaink rangos versenyen mutathatták meg tudásukat.

Arany csapatban és egyéniben is

Fiú utánpótlás tornászaink két versenyen is a legjobbak között szerepeltek.

Gyermeknapi torna a Népligetben

Az FTC-Telekom ifjúsági tornászai vasárnap az Albert Kupán szerepeltek.

Koperben szerepelt Világkupán a Fradi tornásza

A fiatal Peresztegi Kitti két szeren bizonyított a rangos versenyen a felnőttek között.

Tornászunk szó szerint elmacskásodott

Schermann Bianka nem tudná elképzelni az életét kedvenc cicái nélkül - VIDEÓ!

Nyolc érem az utánpótlás Budapest Bajnokságról

Az FTC-Telekom serdülő és gyerek korcsoportú tornászai remekeltek a csapatbajnokság második fordulójában.

Zámbori Zala 8. lett a taskenti Világkupaversenyen

Az FTC-Telekom torna sportolója korláton mutatott be nagyszerű gyakorlatot az üzbég fővárosban.

Ezüstérem a lány utánpótlás csapatbajnokságon

A csapatbajnokság második fordulójában nagyszerűen tornáztak az FTC-MVM Torna fiataljai.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin