2019. október 27.
Mesterfokú OB: ezüst után arany!
Balázs Krisztián egy arany- és egy bronz-, Ryan Sheppard egy ezüstéremmel végzett a zárónapon.

Amint arról korábban ITT beszámoltunk, remekül teljesítettek a Ferencváros férfi tornászai a hétvégén Győrben zajló Csapatbajnokságon és Mesterfokú Országos Bajnokságon. Pénteken a Fradi csapata a CSB második körében egy helyet javítani tudott tavaszi teljesítményéhez képest, és a második helyen zárta a bajnokságot, míg szombaton a Mesterfokú OB szerenkénti döntőinek első napján Balázs Krisztián gyűrűn második tudott lenni.

Vasárnap a szerenkénti döntők második napjával zárult az esemény, amelyen a ferencvárosi tornászok ismét kitettek magukért:

Korláton junior világbajnoki bronzérmesünk, Balázs Krisztián megszerezte élete első felnőtt mesteri címét, 13.600 ponttal ugyanis megnyerte ezt a szert!

Balázs nyújtón is érmet szerzett, méghozzá bronzot, a dobogón pedig ott volt klubtársa, Ryan Sheppard is, aki a második helyen zárt.

"Pénteken kezdtük a versenyt az egyéni összetettel, ami kicsit gyengébben sikerült. A szerenkénti döntők első napján gyűrű fináléban voltam érdekelt, ahol második lettem, majd vasárnap nyújtón bronzérmet szereztem, a korlát döntőt pedig sikerült megnyernem, aminek természetesen nagyon örülök, így a szezon végén" - nyilatkozta a Magyar Torna Szövetség hivatalos honlapjának Balázs Krisztián a versenyről.

Az FTC-Telekom férfi tornászai egy arany-, három ezüst- és egy bronzéremmel zárta a háromnapos versenysorozatot.




 

Férfi Mesterfokú bajnokság, Győr, szerenkénti döntők, 2. nap

Korlát
1. Balázs Krisztián (FTC- Telekom) – 13.600

2. Csorvási Soma (BHSE) – 13.350
3. Vecsernyés Dávid (BHSE) – 13.250

Nyújtó
1. Vecsernyés Dávid (BHSE) – 13.650
2. Ryan Macleod Sheppard (FTC-Telekom) – 13.150
3. Balázs Krisztián (FTC-Telekom) – 13.100

Cikkajánló

Péter Sára két érmet nyert a Matolay Emlékversenyen

Klubunk sportolója ugrásban arany-, míg talajon ezüstéremmel zárta a rangos viadalt.

Fiatal tornászaink szép eredményei Mariborban

Az első félév versenyidőszakának zárásaként fiatal tornászaink rangos versenyen mutathatták meg tudásukat.

Arany csapatban és egyéniben is

Fiú utánpótlás tornászaink két versenyen is a legjobbak között szerepeltek.

Gyermeknapi torna a Népligetben

Az FTC-Telekom ifjúsági tornászai vasárnap az Albert Kupán szerepeltek.

Koperben szerepelt Világkupán a Fradi tornásza

A fiatal Peresztegi Kitti két szeren bizonyított a rangos versenyen a felnőttek között.

Tornászunk szó szerint elmacskásodott

Schermann Bianka nem tudná elképzelni az életét kedvenc cicái nélkül - VIDEÓ!

Nyolc érem az utánpótlás Budapest Bajnokságról

Az FTC-Telekom serdülő és gyerek korcsoportú tornászai remekeltek a csapatbajnokság második fordulójában.

Zámbori Zala 8. lett a taskenti Világkupaversenyen

Az FTC-Telekom torna sportolója korláton mutatott be nagyszerű gyakorlatot az üzbég fővárosban.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin