2026. május 26.
Nyolc érem az utánpótlás Budapest Bajnokságról
Az FTC-Telekom serdülő és gyerek korcsoportú tornászai remekeltek a csapatbajnokság második fordulójában.

Nagyszerű hétvégét zártak a Ferencváros tornászai az utánpótlás csapatbajnokság második fordulójában, ami egyben Budapest-bajnokság is volt.

A Serdülő kezdő kategóriában a mieink 309,525 pontot gyűjtve a második helyen zártak, és ugyancsak a második helyen állnak a csapatbajnokság feltávjánál. Egyéniben a 78,950 pontot gyűjtő Berki Zsolt szerepelt a legjobban, ki ötödikként zárt. Nem sokkal maradtak el tőle a többiek: Molnár Barnabás nyolcadikként (76,650), Garzó Barnabás tizedikként (74,525) zár. Molnár Milán holtversenyben lett 11. (74,450), Xu Zishan a 13. (73,575), míg Bán Krisztián a 17. (59,675) helyen végzett.

A Gyermek kezdő kategóriában az FTC-Telekom "A" csapata 253,9 pontot szerezve szintén az első helyen végzett, ahogy összetettben is az élen áll a csapat. Az FTC-Telekom "B" csapata második lett a hétvégén, és összetettben is ugyanezt a helyet foglalja el.

Egyéniben itt Székelyföldi Márk András szerepelt a legjobban, aki 51,225 ponttal bronzérmes lett. Bíró Balázs (50,500) a 6., Dán Dorián (50,425) a 7., Takács Vendel (50,150) a 9., Molnár Donát (50,050) a 10., Fiam Sámuel (49,625) a 11., Barta Ábel (49,550) a 12., Gál Sebestyén (49,425) a 13., Horváth Béla (48,625) a 17., Móricz Dominik (48,550) a 18., Göbölyös Gábor (48,100) a 22., Lacsny Miklós (47,900) a 23., Péczely Vencel Noel (47,550) pedig a 27. helyen zárt.

Gyermek haladó kategóriában is két csapatot indított az FTC-Telekom Torna szakosztály. A-jelű csapatunk a dobogó legfelső fokára állhatott, és összetettben is az élen áll két forduló után. Hátránya mindössze három tized az éllovassal szemben. B-jelű csapatunk pedig egy harmadik hellyel szilárdította meg ugyanezt a pozícióját az összetettben.

Egyéniben Dán Dominik (82,225 pont) arany-, míg Kozák Nolen (79,625) ezüstérmet vehetett át. Mezőfi Dániel minimális különbséggel szorult le a dobogóról (79,150). Kovács Bence (76,800) a 6., Farkas Noel (75,475) a 9., Szabó Botond (75,400) a 10., Kántor Levente Zsolt (74,675) a 12., Sztranyan Mátyás (74,525) a 13., Tokár Joey Mana (74,275) a 14., Láng Marcell (73,500) a 16., Csemer Bence (73,475) a 17., Kádár Dávid (69,375) pedig a 24. helyen végzett.

Cikkajánló

Fiatal tornászaink szép eredményei Mariborban

Az első félév versenyidőszakának zárásaként fiatal tornászaink rangos versenyen mutathatták meg tudásukat.

Arany csapatban és egyéniben is

Fiú utánpótlás tornászaink két versenyen is a legjobbak között szerepeltek.

Gyermeknapi torna a Népligetben

Az FTC-Telekom ifjúsági tornászai vasárnap az Albert Kupán szerepeltek.

Koperben szerepelt Világkupán a Fradi tornásza

A fiatal Peresztegi Kitti két szeren bizonyított a rangos versenyen a felnőttek között.

Tornászunk szó szerint elmacskásodott

Schermann Bianka nem tudná elképzelni az életét kedvenc cicái nélkül - VIDEÓ!

Zámbori Zala 8. lett a taskenti Világkupaversenyen

Az FTC-Telekom torna sportolója korláton mutatott be nagyszerű gyakorlatot az üzbég fővárosban.

Ezüstérem a lány utánpótlás csapatbajnokságon

A csapatbajnokság második fordulójában nagyszerűen tornáztak az FTC-MVM Torna fiataljai.

Hat ferencvárosi aranyérem a 22. Fradi Kupán

Akrobatikus tornászaink összesen kilenc érmet szereztek a hazai rendezésű versenyen.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin