2023. november 4.
Székely Zója aranyérmes a Mesterfokú Bajnokságon
Az FTC tornásza parádézott az év utolsó versenyén az egyéni összetettben. Kovács Márton bronzérmet nyert.

A hétvégén Győrben, az Olimpiai Sportparkban rendezik meg a tornászok Mesterfokú Bajnokságát, amely az év utolsó versenye. A nőknél a Ferencváros versenyzője, Székely Zója parádés teljesítménnyel aranyérmes lett az egyéni összetettben. Zója felemás korláton és talajon első lett, míg ugrásban a harmadik, gerendán pedig a negyedik helyen zárt a selejtezőben, így az eredményei alapján, 50.100 ponttal megnyerte a Mesterfokú Bajnokság egyéni összetett versenyét. A Fradi másik indulója, Knight Anna 11. lett.

„Nagyon boldog vagyok, hogy egy olyan hosszú és megterhelő esztendőt, mint a 2023-as esztendőt jól tudtam zárni. Nehéz volt felkészülni az év utolsó hazai megmérettetésére, de örömmel tapasztalom, hogy ennyire jól sikerült.” – értékelte a versenyt Székely Zója a Magyar Torna Szövetség honlapjának.

A férfiaknál is örülhettünk ferencvárosi éremnek. Az FTC-Telekom tornásza, Kovács Márton bronzérmet nyert az egyéni összetettben. Másik indulónk, Zámbori Zala az ötödik lett.

A Mesterfokú Bajnokság vasárnap zárul. A szerenkénti döntő 10:30-kor kezdődik az Olimpiai Sportparkban.

Torna: bronzérmes lett leány serdülőcsapatunk

Serdülőcsapatunkban ketten a gyermek korosztályból versenyeztek a hétvégi országos bajnokságon.

Három aranyérem a jubileumi 20. Fradi Kupán

Akrobatikus tornászaink remekeltek az Elek Gyula Arénában megrendezett rangos versenyen.

Tarolt a Fradi! Négy korosztály, négy aranyérem

Utánpótlás fiú tornászaink fantasztikusan kezdték a korosztályos csapatbajnoki versenyeket.

Székely Zója nyolcadik helyen végzett a torna Eb-n

Egyesületünk tornásza felemáskorláton szerepelt a döntőben Riminiben.

Székely Zója Európa-bajnoki döntőben!

Magyar bajnok tornászunk felemás korláton jutott be a fináléba Riminiben.

Székely Zója már az Eb helyszínén edzett

Tornászunk a magyar válogatott tagjaként már túl van a pódiumedzésen az olaszországi Európa-bajnokságon.

Ismét felnőtt aranyérem akrobatikus tornában

A Király Jázmin, Meleg Dóra, Molnár Jázmin hármas a dobogó tetejére állhatott a XXI. Grassalkovich Kupán.

Nem jött össze Riminiben az olimpiai kvalifikáció

Balázs Krisztián nyújton érte el a legjobb eredményét az Eb-n, ezen a szeren 14. lett.