2022. november 14.
Szépen csillogó országos bajnoki érmek
Női torna szakosztályunk versenyzői régen látott remek eredményeket értek el a hétvégi versenyen.

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Leány Serdülő, Gyermek Kezdő és Haladó Országos bajnokság 4., egyben utolsó fordulóját a budapesti Központi Tornacsarnokban. Az FTC női torna szakosztálya is képviseltette magát a versenyen, nem is akárhogy, ugyanis

az FTC serdülő csapata az előkelő harmadik helyen zárta az idei versenysorozatot!

Ez azért is hatalmas eredmény, mert ebben a korosztályban hosszú évek óta nem volt dobogós csapata klubunknak, így a Szlifka Lilien, Hosnyánszki Petra, Nagy Petra Loretta összeállítású csapat minden dicséretet megérdemel. Az eredmény értékét még tovább növeli, hogy Szlifka Lilien sérüléssel küzdve, óriási akaraterővel versenyzett, jelentős szerepet vállalva abban, hogy a csapat dobogós helyezést érhetett el.

Egyéni összetettben Szlifka Lilien a 6. helyen zárt, továbbá gerendán az 5., míg korláton a 6. helyezést szerezte meg. Hosnyánszki Petra egyéni összetettben 7., gerendán 4. lett, míg a csapatban újoncként szereplő, korosztályban felversenyző Nagy Petra Loretta szép eredményt ért el gerendán, ahol a 11. helyen zárt.

A Gyermek Haladó korosztály is kiválóan versenyzett, itt az egyéni összetettben az FTC kibérelte a dobogót, ugyanis Bagdány Lilien az első, Zimoványi Luca a második, míg Fekete Adél a harmadik helyet szerezte meg. A szintén ferencvárosi Molnár Veszna és Vajda Lea a 10. valamint a 20. helyen végeztek.

2. holtversenyben Zimoványi Luca és Bagdány Lilien

Gyermek kezdő korosztályban magabiztosan és szépen versenyezve a hatodik helyen zárta az FTC Magyar Gréta, Tőke Alexandra, Mester Dóra, Szépvölgyi Zea, Kovács Emese, Belina Emma összeállítású csapata az összesített csapatversenyt. Rajtuk kívül Juhász Kira egyéni indulóként versenyzett a korosztályban.

Az egyéni összetett eredményei: 12. Magyar Gréta, 14. Tőke Alexandra, 23. Mester Dóra, 36. Szépvölgyi Zea, 37. Kovács Emese, 41. Juhász Kira, 43. Belina Emma.

A szerenkénti döntők során ugrásban Magyar Gréta a 3. helyet szerezte meg.

Az országos bajnokságon kívül is versenyeztek a mögöttünk hagyott hétvégén a Fradi női tornászai, ugyanis most rendezték meg a MATSZ Zsebibaba csapatbajnokság második fordulóját is. Elsőéves csapatunk tagjai életük második versenyén, 18 induló csapatból a 10. helyen végeztek! A csapat tagjai: Vörös Nóra, Fülöp Lilla, Gilányi Hanna, Csongrádi Dária, Felhősi Mici, Tőke Natália, Ferencz Elena, Kovács Dorka.

Sikeres szereplés a torna Világkupán

Závory Szilárd a VK döntőjében szerepelhetett.

Antalyában remekelt tornászunk

Závory Szilárd a Challenge Világkupa törökországi versenyén, gyűrűn szerzett ötödik helyet.

Két bronzérem férfi tornászaink hétvégi mérlege

Ifi-kadet összeállításunk csapatban, Péli Dominik egyéniben végzett a harmadik helyen.

Balázs Krisztiánnal negyedik a tornacsapat Antalyában

A magyar válogatott öt csapatból zárt negyedikként a törökországi nemzetközi férfi csapatversenyen.

Székely Zója magyar bajnok!

Klubunk tornásza felemáskorláton diadalmaskodott, de gerendán és ugrásban is remekül szerepelt.

Két FTC-ezüstérem a női torna Szuper CSB-n

Versenyzőink csapatban és egyéniben is a második helyen végeztek.

Balázs Krisztián dupla az országos bajnokság döntőjében

Versenyzőnk korláton és nyújtón végzett az élen.

Torna: harmadik lett az FTC a szuper csapatbajnokságon

A szuper csb első fordulója mellett a férfi felnőtt ob egyéni összetett versenyét is megrendezték.