2020. július 20.
Rövid távú OB: Berekméri Levente ismét a dobogón!
Július 28-án Tatán rendezték meg az év első országos bajnokságát, amelyen szakosztályunk remekül szerepelt.

Július 28-án a tatai Öreg-tó környékén, az Old Lake Man nevű verseny keretein belül rendezték meg a triatlonosok idei versenyszezonjának első országos bajnokságát, az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból álló rövid távú OB-t.

Az abszolút legjobb helyezést férfi elit versenyzőnk, Berekméri Levente érte el, aki az 1500 méter úszást követően két perc hátránnyal vágott neki a 40 kilométernyi kerékpározásnak. Versenyzőnk a kerékpáros távon remek átlagot (41,4 km/óra) tekerve a harmadik helyről vághatott neki a záró 10 kilométernyi futásnak. Berekméri szépen közelített a második helyen álló versenyzőre, de végül az igen erős mezőnyben meg kellett elégednie az így is rendkívül értékes bronzéremmel.

A női mezőnyben Tomaschof Kata érte el a legjobb fradista eredményt: az abszolút nyolcadik helyet szerezte meg.

Hatalmas siker, hogy férfi csapatunk (Molnár G. - Rottek M. - Somogyi M.) a dobogó harmadik fokára állhatott. Emellett a felnőtt (Eipl T. - Hajnal A. - Hajdú Zs.) és senior (Freundné - Nagy G. - Vadai M.) korosztályú női csapatunk is szintén harmadik lett.

Egyéni korosztályos eredményeink is igen bíztatóak: saját korcsoportjában Molnár Gergő első, míg elsőéves tehetséges sportolónk, Somogyi Miklós a második helyen végzett. Rajtuk kívül Bathó Márta, Eipl Tamara és Rottek Máté is korosztályos bronzéremmel a nyakukban térhettek haza.

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.