2019. június 16.
Berekméri Levente magyar bajnok lett!
Triatlonosunk, Berekméri Levente hatalmas sikert aratott a keszthelyi középtávú Országos Bajnokságon.

A hétvégén Keszthelyen rendezték meg a triatlonosok középtávú Országos Bajnokságát és sprinttávú ranglistaversenyét, amelyen az FTC szakosztálya népes csapattal indult. A szombati versenynapon az erős hullámokkal és az extrém meleggel kellett megküzdeniük a versenyzőknek, ennek ellenére elitversenyzőnk, Berekméri Levente 4:26.32-es idővel teljesítette a távot és korosztályában aranyérmes lett, míg az abszolút versenyben bronzot szerzett. A Fradi 22 éves versenyzőjének sikere azért is nagy szó, mert jóval tapasztaltabb ellenfeleit utasította maga mögé.

A seniorok között is örülhettünk éremnek, ugyanis a nőknél Maróti Erika diadalmaskodott,míg Tomaschof Kata korosztályában a negyedik helyen végzett. A Berekméri Levente, Markót Tamás, Mikonya Nándor összeállítású férfi felnőtt csapatunk a népes mezőnyben az értékes negyedik helyet szerezte meg.

A sprinttávon Eipl Tamara és Stefán Gábor korosztályában egyaránt a harmadik helyet szerezte meg, így az FTC triatlon szakosztálya összesen öt éremmel, köztük két arannyal és három bronzzal zárta a keszthelyi versenyt.

575 – Keszthely Triatlon, Keszthely
Középtáv, országos bajnokság:
FÉRFI
Abszolút: 3. Berekméri Levente
Felnőtt: 1. Berekméri Levente, 7. Mikonya Nándor, 8. Budai Csaba, 22. Markót Tamás, 26. Mesterházy Roland, 49. Szabó János
NŐI
Felnőtt: 1. Maróti Erika, 4. Tomaschof Kata
Csapat: 4. FTC (Berekméri Levente, Markót Tamás, Mikonya Nándor)
Sprinttáv, Ranglistaverseny:
FÉRFI
Felnőtt: 3. Stefán Gábor, 4. Sipos Péter, 5. Megyes András, 7. Lengyel Tamás
NŐI
Felnőtt: 3. Eipl Tamara

(Fotó: Ancsin Gábor/Keszthely Triathlon)

Nagyon értékes ezüstérem Kanadából

Paratriatlonosunk, Lévay Petra értékes második helyet szerzett az első kvalifikációs világkupa-versenyen.

Nyolc érmet szereztünk a Palóc Triatlonon

Az FTC triatlon szakosztálya eredményesen szerepelt az XXXIII. Palóc Triatlon Aquatlon Országos Bajnokságon.

78 évesen nemzetközi versenyt nyert a fradista

Triatlonosunk, Jánosi György aranyérmes lett a marosvásárhelyi sprint duatlon nemzetközi viadalon.

Három érem a III. Lökimanről

Triatlon szakosztályunk eredményesen szerepelt a tiszalöki III. Lökiman Közép- és Rövidtávú Versenyen.

Próbáld ki a triatlont - nyári tábor a Fradiban!

Június 24-én indul az első turnus az FTC triatlon szakosztályának szervezésében!

Újabb eredményes triatlonos hétvége

Az FTC triatlonosai három helyszínről is szép eredményekkel tértek haza június második hétvégéjén.

Triatlonosunk két csodás érmet nyert a hétvégén

Az FTC versenyzője, Somogyi Miklós két éremmel zárta a székesfehérvári eXtremeMan 51.5 triatlonversenyt.

Mozgalmas hétvége

Az FTC triatlonozói az elmúlt hétvégén Balatonkenesén és Tiszaújvárosban is versenyeztek.