2019. június 16.
Berekméri Levente magyar bajnok lett!
Triatlonosunk, Berekméri Levente hatalmas sikert aratott a keszthelyi középtávú Országos Bajnokságon.

A hétvégén Keszthelyen rendezték meg a triatlonosok középtávú Országos Bajnokságát és sprinttávú ranglistaversenyét, amelyen az FTC szakosztálya népes csapattal indult. A szombati versenynapon az erős hullámokkal és az extrém meleggel kellett megküzdeniük a versenyzőknek, ennek ellenére elitversenyzőnk, Berekméri Levente 4:26.32-es idővel teljesítette a távot és korosztályában aranyérmes lett, míg az abszolút versenyben bronzot szerzett. A Fradi 22 éves versenyzőjének sikere azért is nagy szó, mert jóval tapasztaltabb ellenfeleit utasította maga mögé.

A seniorok között is örülhettünk éremnek, ugyanis a nőknél Maróti Erika diadalmaskodott,míg Tomaschof Kata korosztályában a negyedik helyen végzett. A Berekméri Levente, Markót Tamás, Mikonya Nándor összeállítású férfi felnőtt csapatunk a népes mezőnyben az értékes negyedik helyet szerezte meg.

A sprinttávon Eipl Tamara és Stefán Gábor korosztályában egyaránt a harmadik helyet szerezte meg, így az FTC triatlon szakosztálya összesen öt éremmel, köztük két arannyal és három bronzzal zárta a keszthelyi versenyt.

575 – Keszthely Triatlon, Keszthely
Középtáv, országos bajnokság:
FÉRFI
Abszolút: 3. Berekméri Levente
Felnőtt: 1. Berekméri Levente, 7. Mikonya Nándor, 8. Budai Csaba, 22. Markót Tamás, 26. Mesterházy Roland, 49. Szabó János
NŐI
Felnőtt: 1. Maróti Erika, 4. Tomaschof Kata
Csapat: 4. FTC (Berekméri Levente, Markót Tamás, Mikonya Nándor)
Sprinttáv, Ranglistaverseny:
FÉRFI
Felnőtt: 3. Stefán Gábor, 4. Sipos Péter, 5. Megyes András, 7. Lengyel Tamás
NŐI
Felnőtt: 3. Eipl Tamara

(Fotó: Ancsin Gábor/Keszthely Triathlon)

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.