2021. május 31.
Csapategységből jelesre vizsgáztak az FTC triatlonosai
Szakosztályunk sportolói remekül helytálltak a tiszaújvárosi klubcsapat országos bajnokságon.

Május utolsó hétvégéjén Tiszaújváros adott otthont a XXX. Tisza Triatlon versenynek, amelynek első napja egyben Klubcsapat Országos Bajnokság volt. Ennek a versenynek az az érdekessége, hogy a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot a 3-5 tagú csapatoknak egyenmezben, végig együtt haladva kell teljesíteniük.

Az FTC csapatai lelkesen és igen eredményesen szerepeltek a közel 200 csapatot felsorakoztató mezőnyben. Utánpótlás 1 kategóriában (András Míra, Mándli Fanni, Plézer Petra) illetve a szenior hölgyeknél (Garami Katalin, Nagy Gabriella, Pécsi Annamária, Sőr Mariann) egyaránt ezüst-, míg az elit hölgyeknél (Hajnal Adrienn, Holánszky Laura, Tomaschof Kata) bronzérmet ünnepelhettünk. Rajtuk kívül büszkék lehetünk veterán csapatunkra (Bathó Márta, Tóth Katalin, Turiet Liliána), akik töretlen kedvvel szereztek ismét bajnoki címet.

Vasárnap az egyéni ranglistaversenyekre került sor, ahol Holánszky Laura 1:02,03 órás kiváló időeredménnyel az abszolút mezőny harmadik, a junior korosztályban pedig az első helyet szerezte meg! A kisebbeknél Kukucska Benett magabiztos versenyzéssel nyerte meg az újonc 1 kategóriát, Szombathelyi Lilla pedig az előkelő 6. helyen végzett. Újonc 2 korosztályú fiaink is igen eredményesen szerepeltek a népes mezőnyben, Martis Ádám 5., míg Gyalog Ákos és Jantosik Barnabás holtversenyben a 7. helyen végzett. A serdülő fiúknál Toma Tamás hatalmas hajrában mindössze egy tizedmásodperc szorult a második helyre.

A paratriatlon országos bajnokságot kiválóságunk, Lévay Petra nyerte.

Balatoni bravúrok

Az FTC triatlonosai remekül szerepeltek a hétvégi 575 Keszthely Triatlon Középtávú Országos Bajnokságon.

Ezüstérem Lengyeltótiból

Triatlonosaink remekül szerepeltek a 2021-es mix váltó csapat országos bajnokságon Lengyeltótiban.

Nehéz pálya, mégis korosztályos aranyérmek

Az FTC triatlonosai Pünkösd vasárnapján Tabon versenyeztek a középtávú duatlon országos bajnoki címekért.

Fiatal triatlonosaink a Margitszigeten is remekeltek

Az FTC triatlon szakosztálya remek eredményekkel zárta a Sport XXI Aquatlon 2021 Budapesti Regionális Döntőt.

Újabb apró lépés Tokió felé az FTC magyar bajnokától

Paratriatlonosunk, Lévay Petra Yokohamában versenyezett a paralimpiai kvalifikációs sorozatban.

Egy arannyal és két bronzzal nyitottak a fradisták

A Velencei-tónál három triatlonosunk is dobogóra állhatott a My 575 Challenge Rövidtávú versenyen.

Harc Tokióért: „Mindenki engem akar levadászni”

Paratriatlonosunk, Lévay Petra egyre közelebb a paralimpiához, de most jön csak a java - INTERJÚ!

Egyéniben két, csapatban négy fradista érem az ob-n

Kiválóan kezdték triatlonosaink az idei szezont a balatonboglári országos bajnokságon.