2022. szeptember 2.
Déri Dávid Európa-bajnok!
Déri Dávid aranyérmes lett a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-bajnokságán Oxfordban.

Déri Dávid triatlonosunk aranyérmes lett a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-bajnokságán. A 400 m úszásból, 21 km kerékpározásból és 5 km futásból álló versenyt - tekintettel arra, hogy a sportolóknak az átlagostól eltérő az egészségi állapotuk - „szakaszosan” bonyolították le. A normál triatlon versenyekkel ellentétben az egyes számok között pihenőidőt biztosítanak, és az elért időeredményeket összeadva állapítják meg a végső sorrendet. A verseny abszolút győztesének élménybeszámolóját olvashatják:

„Aki Nyúl Péter kalandjain nőtt fel, annak elmondható, hogy Beatrix Potter csodálatos világának valós tájain versenyezhetett az 5 km minimaraton és a 21 km országúti kerékpár alatt az augusztus 22-27. között rendezett Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa Bajnokságán a Blenheim palota környezetében. Augusztus 23-án zajlottak az úszóversenyek a Radley College 25 m-es uszodájában. A szakaszos triatlont teljesítőkre ugyanezen a napon az 5 km minimaraton várt, a már említett kastélypark dimbes-dombos tájain.
Augusztus 25-én már ismerősnek tűnő környezetben egy nagyon technikás, kitűnő minőségű aszfaltozott pályán kellett helytállni a triatlon 3 pilléres versenyének utolsó kerékpáros állomásán. Nagyon örülök az eredménynek, folytatom a felkészülést a jövő évi ausztráliai világbajnokságra.”

Déri Dávidnak a Fradi-család nevében gratulálunk!

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.

Legyél te is a Fradi triatlonosa!

Az FTC triatlon szakosztálya várja a sportolni és versenyezni vágyó kezdőket és haladókat. Jelentkezz most!