2020. október 6.
Duatlonban is sorra születtek a magyar bajnoki címek
Az FTC triatlonosai 11 érmet nyertek a IV. Veresegyházi Duatlon és Paraduatlon Országos Bajnokságon.

A múlt heti ajkai sikerek után Veresegyházán a IV. Duatlon és Paraduatlon Magyar Bajnokságon is kiválóan szerepelt az FTC triatlon szakosztálya.

A férfiaknál három, míg a nőknél egy korosztályban ferencvárosi sportoló állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Tomaschof Kata a felnőtt 2-es, Holba Zsombor a gyermek, Mikonya Nándor (a képen középen) a felnőtt 4-es, míg Mesterházy Roland a felnőtt 3-as kategóriában nyert aranyérmet.

Rajtuk kívül még négy második (Deli András, Pangl Ádám, Pécsi Annamári, Bathó Márta) és három harmadik (Toma Tamás, Sipos Péter, Vadai Mónika) helyezést értek el az FTC triatlonosai.

IV. Veresegyházi Duatlon, Paraduatlon Országos Bajnokság
FÉRFI
Újonc 1: 4. Martis Ádám, 7. Jantosik Barnabás, 11. Kukucska Benett
Újonc 2: 2. Deli András, 24. Gyalog Ákos, 31. Kőrös Gergely, 33. Martis Gergely, 38. Barna Péter
Gyermek: 1. Holba Zsombor, 4. Bognár Alex, 14. Mach Nándor, 24. Vadász Erik, 26. Kubik zotán, 30. Váraljai András, 43. Takács Barnabás
Serdülő: 3. Toma Tamás, 15. Bangha Ottó, 24. Benkő Ádám
Sprint, abszolút: 20. Mikonya Nándor (felnőtt 4: 1.), 34. Mudra Milán (ifjúsági: 16.), 37. Pangl Ádám (felnőtt 2: 2.), 39. Mesteházy Roland (felnőtt 3: 1.), 58. Kovács Nándor (ifjúsági: 18.), 63. Ocelka Róbert (szenior 2: 6.), 64. Déri Dávid (felnőtt 3: 4.), 84. Sipos Péter (szenior 4: 3.)
NŐI
Újonc 1: 12. Vörös Adél, 17. Gyalog Adél, 19. Szombathelyi Lilla
Újonc 2: 28. Csőgör Maja
Gyermek: 8. Szombathelyi Szonja, 10. Plézer Petra, 11. Csőgör Brigitta, 36. Geri Alíz
Serdülő: 8. Mándli Fanni, 10. András Mira, 24. Benkő Dóra
Sprint, abszolút: 6. Tomaschof Kata (felnőtt 2: 1.), 20. Pécsi Annamária (szenior 2: 2.), 26. Vadai Mónika (szenior 2: 3.), 35. Bathó Márta (veterán 2: 2.)

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.

Legyél te is a Fradi triatlonosa!

Az FTC triatlon szakosztálya várja a sportolni és versenyezni vágyó kezdőket és haladókat. Jelentkezz most!