archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. július 4.
Előkelő helyezés
Lévay Petra az 5. helyen zárta az olaszországi Iseóban megrendezett WPS (World Paratriathlon Series) versenyt.

Hétvégén az olaszországi Iseóban rendezték meg a Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) World Paratriathlon Series (WPS) világbajnoki sorozatának aktuális versenyét. A viadalon rajthoz állt klubunk paratriatlonosa, Lévay Petra is.

A versenytáv 750 méter tavi úszásból, 21 kilométer kerékpározásból, és 5 kilométer futásból állt, impozáns környezetben, a festői Iseo melletti tóban, valamint a városka központjában, a befutót a főtérre helyezték a szervezők. Versenyzőnknek az úszás közben még voltak gondjai, de a másik két számban felzárkózott, és végül az előkelő 5. helyen zárta a futamot, ezzel Japán után újabb fontos pontokat szerzett a WPS sorozatban.

„34 Celsius fokos hőségben rendezték a versenyt, úgyhogy nem volt könnyű dolgunk. Az 5. helyezéssel újabb nagyon fontos pontokat gyűjtöttem, és a világranglistán is felzárkóztam az 5. helyre. Ez a következő, paralimpiai kvalifikációs év előtt nagyon biztató. A szezonom következő állomása a tartui Európa-bajnokság lesz, amely éppen egybeesik a születésnapommal, így remélem, sikerül meglepnem magamat még jobb időeredményekkel!” – nyilatkozta a versenyt követően Lévay Petra.

Paratriatlon, WPS sorozat 2. állomás, Iseo, Olaszország
Nők
Lévay Petra 5.

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.