2023. április 27.
Éremzápor a duatlon és mix váltó ob-n
Balatonbogláron duatlon országos bajnokságot és duatlon mix váltó ob-t is rendeztek.

A Fradi nagy része pénteken még edzett a telephelyen, majd vagy egyenesen onnan, vagy rövidesen utána elindult Balatonboglárra. Délután megtörtént a pályabejárás az országos bajnokság helyszínén, ami hatalmas segítség minden ifjú versenyzőnek. Annak, aki már ismerte a pályát megnyugtató volt a visszatérés, aki pedig először járta be, magabiztosabban nekivágni a versenynek, hiszen tudhatta, mi vár rá.

Szombat reggel a gyermek korosztály rajtolt először, őket követték a serdülők, utána az újonc 1 és 2, végül pedig délután a női, majd a férfi sprint futamokra került sor. Utóbbiban annyi induló volt, hogy idén a szenior versenyzők teljesen külön futamban álltak rajthoz. Ezért is fantasztikus sport a triatlon, mert nem csak a fiatalok kapnak versenyzési lehetőséget, hanem egészen a veterán korosztályig vannak indulók.

Minden futamban érintett volt klubunk. A szombati egyéni eredmények alapján álltak össze a végleges vasárnapi csapatok is, ahol mix váltó keretében mérettették meg magukat atlétáink. Az időjárás rendkívül kegyes volt, végig napsütéses, kimondottan kellemes, már-már nyári idő volt, száraz aszfalttal, enyhe széllel.

Remek lehetőség volt ez ismét a gyerekeknek és a szülőknek is a közösségépítésre és az együttes szurkolásra. Következő hétvégén ZalaZone duatlon ranglistaverseny lesz, ahol egyesületileg nem indul a Fradi, de lesznek ott versenyzőink, majd a legközelebbi nagy esemény május 6-án az aquatlon ob lesz, idén kivételesen nem Debrecenben, hanem itt a közelben, Gödöllőn.

A szombati egyéni futamok eredményei (1-15.) kategóriánként
újonc 1 fiú: Makai Ármin 8., Kukucska Nolen 9., Gyalog Vince 15.
újonc 1 lány: Jantosik Bori 12., Vörös Nóra 13.
Újonc 2 fiú: Kukucska Benett 2.
Újonc 2 lány: Gyalog Adél 3.
Gyermek fiú: Gyalog Ákos 9.
Serdülő fiú: Deli András 5., Kovács Benett 7., Vadász Erik 12.
Sprint táv férfi: Holba Zsombor 4. (ifi), Benkő Dóra 15. (junior), Berekméri Levente 2. (felnőtt 2) , Hajós Csaba Szenior 10. (szenior 1), Mészáros Károly 14. (szenior 2), Fera Attila Szenior 13. (szenior 3), Czencz Péter 1. (veterán 3)
Sprint táv nő: Holánszky Laura 2. (felnőtt 1) , Szávai Liliána 5. (felnőtt 2), Nagy Gabriella 7. (szenior 1), Majosházi-Magyar Andrea 9. (szenior 2), Vadai Mónika 3. (szenior 3)
Bathó Márta 2. (veterán 2)

A szombati csapatverseny eredményei (1-6)
Serdülő fiú csapat ’A’: 2. Deli András, Kovács Benett, Vadász Erik
UP2 férfi csapat ’A’: 6. Holba Zsombor, Kendeh-Kirchknopf Sebestyén, Bangha Ottó
Szenior nő csapat: 2. Nagy Gabriella, Majosházi-Magyar Andrea, Vadai Mónika

Vasárnap a mix váltón elért eredmények (1-6.)
gyermek ’A’: 4. Gyalog Ákos, Stock Petra, Szilasy Zalán, Rátóti Lilla
gyermek ’B’: 6. Martis Ádám, Makai Kinga, Jantosik Barnabás, Móró Rozina
serdülő: 6. Deli András, Móró Rikarda, Kovács Benett, Szombathelyi Szonja
újonc ’A’: 2. Kukucska Benett, Gyalog Adél, Kovács Miron, Vörös Adél
UP 2 ’A’: 6. Holba Zsombor, Geri Alíz, Kendeh-Kirchknopf Sebestyén, Csőgör Brigitta
Szenior ’A’: 4. Plézer Mátyás, Majosházi-Magyar Andrea, Szilasy Tibor, Pécsi Annamária
Szenior ’B’: 5. Mészáros Károly, Gyöngy Evelyn, Fera Attila, Fera-Both Csilla

Frissítő aranyeső a balatoni hőségben

Az elmúlt hétvégén Keszthelyen lezajlott a középtávú triatlonosok első igazi próbatétele az idei szezonban.

Remek szereplés a rangos szerbiai versenyen

Ifi korosztályú triatlonos kiválóságunk, Kendeh Sebestyén a Silver Lake junior Európa-kupán állt rajthoz.

Triatlon: világszerte kiváló eredmények versenyzőinktől

Üzbegisztánban, Ausztriában, Szlovákiában és Magyarországon is remekül szerepeltünk.

Fiatal sportolóink ismét az ország legjobbjai lettek

Ismét országos bajnokságon vettek részt triatlon szakosztályunk fiatal versenyzői.

Remek eredményekkel nyitottuk az országos bajnokságokat

Kitettek magukért a Ferencváros triatlonosai a szezon első nagy versenyén a Balaton partján.

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.