2023. április 27.
Éremzápor a duatlon és mix váltó ob-n
Balatonbogláron duatlon országos bajnokságot és duatlon mix váltó ob-t is rendeztek.

A Fradi nagy része pénteken még edzett a telephelyen, majd vagy egyenesen onnan, vagy rövidesen utána elindult Balatonboglárra. Délután megtörtént a pályabejárás az országos bajnokság helyszínén, ami hatalmas segítség minden ifjú versenyzőnek. Annak, aki már ismerte a pályát megnyugtató volt a visszatérés, aki pedig először járta be, magabiztosabban nekivágni a versenynek, hiszen tudhatta, mi vár rá.

Szombat reggel a gyermek korosztály rajtolt először, őket követték a serdülők, utána az újonc 1 és 2, végül pedig délután a női, majd a férfi sprint futamokra került sor. Utóbbiban annyi induló volt, hogy idén a szenior versenyzők teljesen külön futamban álltak rajthoz. Ezért is fantasztikus sport a triatlon, mert nem csak a fiatalok kapnak versenyzési lehetőséget, hanem egészen a veterán korosztályig vannak indulók.

Minden futamban érintett volt klubunk. A szombati egyéni eredmények alapján álltak össze a végleges vasárnapi csapatok is, ahol mix váltó keretében mérettették meg magukat atlétáink. Az időjárás rendkívül kegyes volt, végig napsütéses, kimondottan kellemes, már-már nyári idő volt, száraz aszfalttal, enyhe széllel.

Remek lehetőség volt ez ismét a gyerekeknek és a szülőknek is a közösségépítésre és az együttes szurkolásra. Következő hétvégén ZalaZone duatlon ranglistaverseny lesz, ahol egyesületileg nem indul a Fradi, de lesznek ott versenyzőink, majd a legközelebbi nagy esemény május 6-án az aquatlon ob lesz, idén kivételesen nem Debrecenben, hanem itt a közelben, Gödöllőn.

A szombati egyéni futamok eredményei (1-15.) kategóriánként
újonc 1 fiú: Makai Ármin 8., Kukucska Nolen 9., Gyalog Vince 15.
újonc 1 lány: Jantosik Bori 12., Vörös Nóra 13.
Újonc 2 fiú: Kukucska Benett 2.
Újonc 2 lány: Gyalog Adél 3.
Gyermek fiú: Gyalog Ákos 9.
Serdülő fiú: Deli András 5., Kovács Benett 7., Vadász Erik 12.
Sprint táv férfi: Holba Zsombor 4. (ifi), Benkő Dóra 15. (junior), Berekméri Levente 2. (felnőtt 2) , Hajós Csaba Szenior 10. (szenior 1), Mészáros Károly 14. (szenior 2), Fera Attila Szenior 13. (szenior 3), Czencz Péter 1. (veterán 3)
Sprint táv nő: Holánszky Laura 2. (felnőtt 1) , Szávai Liliána 5. (felnőtt 2), Nagy Gabriella 7. (szenior 1), Majosházi-Magyar Andrea 9. (szenior 2), Vadai Mónika 3. (szenior 3)
Bathó Márta 2. (veterán 2)

A szombati csapatverseny eredményei (1-6)
Serdülő fiú csapat ’A’: 2. Deli András, Kovács Benett, Vadász Erik
UP2 férfi csapat ’A’: 6. Holba Zsombor, Kendeh-Kirchknopf Sebestyén, Bangha Ottó
Szenior nő csapat: 2. Nagy Gabriella, Majosházi-Magyar Andrea, Vadai Mónika

Vasárnap a mix váltón elért eredmények (1-6.)
gyermek ’A’: 4. Gyalog Ákos, Stock Petra, Szilasy Zalán, Rátóti Lilla
gyermek ’B’: 6. Martis Ádám, Makai Kinga, Jantosik Barnabás, Móró Rozina
serdülő: 6. Deli András, Móró Rikarda, Kovács Benett, Szombathelyi Szonja
újonc ’A’: 2. Kukucska Benett, Gyalog Adél, Kovács Miron, Vörös Adél
UP 2 ’A’: 6. Holba Zsombor, Geri Alíz, Kendeh-Kirchknopf Sebestyén, Csőgör Brigitta
Szenior ’A’: 4. Plézer Mátyás, Majosházi-Magyar Andrea, Szilasy Tibor, Pécsi Annamária
Szenior ’B’: 5. Mészáros Károly, Gyöngy Evelyn, Fera Attila, Fera-Both Csilla

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.