2024. június 10.
Frissítő aranyeső a balatoni hőségben
Az elmúlt hétvégén Keszthelyen lezajlott a középtávú triatlonosok első igazi próbatétele az idei szezonban.

A Balaton partján, a keszthelyi strandon rendezték meg a hagyományos Keszthely Triathlon 2024-es kiírását, a kétnapos verseny középtávú országos bajnokságból és sprint ranglista futamból állt. A verseny évről évre visszatérő különlegessége, hogy extrém időjárási körülményekkel nehezíti meg a versenyzők dolgát, idén nem esővel vagy viharral, hanem a 2024-es nyár első igazán kemény hőségével kellett megküzdeniük az indulóknak, köztük a Ferencváros triatlonosainak.

Kiválóságunk, Berekméri Levente ezúttal is nagyot versenyzett a középtávú OB-n, megszerezte az abszolút ezüstérmet, egyúttal kategóriájában az élen végzett.

Szávai Liliána élete első középtávú versenyén 4:53:58-as, fantasztikus idővel szintén aranyérmes lett kategóriájában, az abszolút mezőnyben pedig a 4. helyen zárt.

A csúnya törés miatti kihagyásból néhány hete visszatért Krausz Zoltán kategóriájában bronzérmes lett, László Tibor a 6., Hajós Csaba a 29., Szathmáry Melinda a 12. Szilassy Tibor a 34., Dr. Sipos Péter a 17., Fera Both Csilla pedig a 15. helyen ért célba kategóriáján belül, Fera Attila egy sajnálatos sérülés miatt a futás közben feladni kényszerült a versenyt.

A vasárnapi sprinttávon is születtek szép ferencvárosi eredmények, Nagy Gábor, Meggyes András és Rátóti Gergely is győzni tudott saját kategóriáján belül, míg Fera Boglárka 2., Rutterschmid Rebeka 4., Vadai Mónika 5., Móró Rikarda pedig 6. lett.

Járt a torta az öt ferencvárosi aranyérem után

Remekeltek a ferencvárosi triatlonosok a III. Veres Aquatlon Országos Bajnokságon.

Abszolút ezüstérem az Öreg-tó partjáról

Berekméri Levente a rekkenő hőségben is remekül versenyezve állhatott fel a dobogó második fokára Tatán.

Világkupa-győztes az FTC versenyzője

Paratriatlonozónk, Lévay Petra aranyérmes lett a Világkupa-sorozat tatai állomásán.

Triatlonosaink nemzetközi szintérre léptek

Hétvégén Tiszaújváros adott otthont az Utánpótlás Gálának, Junior Európa Kupának és Elit Világ Kupának.

Triatlon: bajnok lett a gyermekcsapatunk

Szuper sprint triatlon-ranglistát, illetve mix váltó csapat országos bajnokságot rendeztek.

Remek szereplés a rangos szerbiai versenyen

Ifi korosztályú triatlonos kiválóságunk, Kendeh Sebestyén a Silver Lake junior Európa-kupán állt rajthoz.

Triatlon: világszerte kiváló eredmények versenyzőinktől

Üzbegisztánban, Ausztriában, Szlovákiában és Magyarországon is remekül szerepeltünk.

Fiatal sportolóink ismét az ország legjobbjai lettek

Ismét országos bajnokságon vettek részt triatlon szakosztályunk fiatal versenyzői.