A koronavírus-járvány miatti intézkedések feloldásával a hétvégén az eXtremMan versenyekkel megkezdődhetett a triatlonosok szezonja Kaposváron. Az eXtreme Man 25.75-ös versenyen minden ferencvárosi triatlonos érmet nyert a korosztályában. A seniorok között aranyérmes Nagy Gabriella a 40-44 évesek között lett első, csak úgy, mint Vadai Mónika (45-49) és Csőgör Brigitta (12-13), míg Stefán Gábor (40-44) a harmadik helyen végzett.
Az 51.5-ös viadalon szintén a korosztályokban remekeltek a fradisták. Kovács István (50-54) ezüst-, míg Rottek Máté (25-29) bronzérmes lett.
Az eXtremeMan 113 középtávú amatőr kupán a Fradi váltója, az RTC D. Nagy Dániellel és Pajor Petúrral bronzérmet szerzett, míg a nőknél a senior korosztályban szereplő Sőr Mariann szintén a dobogó legalsó fokára állhatott fel. Az FTC triatlonosai kilenc érmet, köztük négy aranyat, egy ezüstöt és négy bronzot szereztek a kaposvári hétvégén.
EREDMÉNYEK
eXtremeMan 25.75 Kaposvár 2020
FÉRFI
Abszolút: 19. Stefán Gábor
Senior: 4. Stefán Gábor
40-44-es korosztály: 3. Stefán Gábor
NŐI
Abszolút: 7. Nagy Gabriella, 13. Csőgör Brigitta, 14. Vadai Mónika
Senior: 1. Nagy Gabriella, 5. Vadai Mónika
12-13: 1. Csőgör Brigitta
40-44: 1. Nagy Gabriella
45-49: 1. Vadai Mónika
eXtremeMan 51.5 Kaposvár 2020
FÉRFI
Abszolút: 9. Rottek Máté, 11. Pangl Ádám, 33. Irimi Norbert, 34. Kovács István, 82. Heffter Zsombor
Felnőtt: 9. Rottek Máté, 10. Pangl Ádám, 21. Irimi Norbert
Senior: 13. Kovács István, 41. Heffter Zsombor
25-29: 3. Rottek Máté, 4. Pangl Ádám
30-34: 5. Irimi Norbert
45-49: 23. Heffter Zsombor
50-54: 2. Kovács István
eXtremeMan 113 Kaposvár 2020
Váltó: 3. RTC (D. Nagy Dániel, Pajor Petúr), 4. Ladikosok (Ruzicska Péter, Kassai Álmos, Máté Barnabás)
FÉRFI
Abszolút: 8. Rottek Máté, 32. Mikonya Nándor, 72. Mándli Tamás, 120. Barát Imre, 136. Szecsei József, 145. Jánosi Balázs
Felnőtt: 7. Rottek Máté, 20. Mikonya Nándor
Senior: 34. Mándli Tamás, 64. Barát Imre, 76. Szecsei József, 83. Jánosi Balázs
NŐI
Abszolút: 9. Sőr Mariann, 10. Hajdú Zsuzsanna, 15. Csada Ágnes
Felnőtt: 7. Hajdú Zsuzsanna, 10. Csada Ágnes
Senior: 3. Sőr Mariann
Ikrényben rendezték a KisTri Triatlon Fesztivált, ahol szakosztályunk szép létszámban képviseltette magát.
Több korosztályban is dobogóra állhattak versenyzőink a IV. Veszprém Triatlon Fesztiválon.
Győztes együttesünk sikerével először nyert szakosztályunk felnőtt férfi bajnoki címet.
Versenyzőink érmekkel és remek teljesítményekkel bizonyítottak itthon és külföldön is.
Ússz, bringázz és fuss hazánk legszebb sporttelepén, és ismerkedj meg egy nagyszerű sportággal.
Az FTC-MVM Triatlon versenyzői a legeredményesebb klubként zárták a hétvégét.
Az FTC triatlonozói egyéniben és csapatban is remekeltek a Duatlon Országos Bajnokságon.
Nemcsak a távokkal és a pályával, hanem a zord időjárással is meg kellett küzdeni az év első duatlonversenyén.