2021. július 18.
Holánszky Laura 6. lett a Triatlon Junior Európa Kupán
A Tiszaújvárosban rendezett versenyen sportolónk megmutatta, hogy nemzetközi szinten is számolni kell vele.

A hétvégén Tiszaújvárosban rendezték a Junior Triatlon Európa Kupát. A közel nyolcvan fős mezőny három előfutamban harcolt meg a vasárnapi döntős helyekért. Laura saját futamában a negyedik, abszolútban pedig az ötödik helyen kvalifikálta magát a fináléba. Az előfutamban mutatott teljesítménye alapján nagy izgalommal és bizakodva várhattuk a vasárnapi folytatást.

Versenyzőnk remekük kezdte a döntőt, hiszen magabiztos, 10 másodperces előnnyel ért partot és kezdhette meg az öt körös kerékpározást. A körforgalmakkal és kanyarokkal teletűzdelt pályán 36 km/óra feletti átlagsebességet hozva az első bollyal érkezett a depóba, így vágott neki a 3600 méteres futásnak.

A három körös futás alatt többször is cserélődött a versenyzők sorrendje, de Laura végül 42:20.0-s idővel a hatodik helyen ért célba.

Ikonikus kastélynál is futott az ezüsttel záró fradista

Berekméri Levente a Középtávú Triatlon Országos Bajnokságon embertpróbáló küzdelemben szerzett értékes érmet.

Remekül indult a triatlonos nyár

Az FTC versenyzői kiváló eredményekkel tértek haza Tiszaújvárosból.

Magyar bajnok lett a Ferencváros csapata

A BÚI Mix Váltó Országos Bajnokságon két érmet nyertek triatlonozóink.

Remek nemzetközi bemutatkozás fiatal triatlonozónktól

Holánszky Laura első nemzetközi versenyén a legjobb magyarként zárt Lengyelországban.

Tomaschof Kata országos bajnok

Hétvégén két országos bajnokságon is remekeltek sportolóink.

Rangos elismerésben részesült klasszis sportolónk

Paratriatlonozónk, Lévay Petra az év Heves megyei sportolója díját vehette át.

Sikeres szezonkezdet triatlonozóinktól

A balatonboglári Duatlon Országos Bajnokságon egyéniben és csapatban is számos érmet nyertek a fradisták.