2019. május 2.
Lévay Petra újabb nagy sikere!
Paratriatlonos Európa-bajnokunk ezúttal Milánóból térhetett haza értékes bronzéremmel.

Milánóban rendezték meg a paratriatlonosok kiemelt pontozású világbajnoki sorozatának első állomását. A versenyen indult Európa-bajnok sportolónk, Lévay Petra is, aki nagy meglepetésre a harmadik helyen végzett a PTS5-ös kategóriában.

„Még magam sem hiszem el! Triatlonos pályafutásom top öt legjobb eredménye közé sorolom ezt. Egyébként egyéni legjobb időmet teljesítettem” – írta Facebook-posztjában magyar bajnokunk, Lévay Petra.

Ugyancsak a hétvégén Balatonbogláron rendezték meg a Duatlon Országos Bajnokságot, amelyen a Ferencváros triatlon szakosztálya kiválóan szerepelt. Az egyéni versenyben a felnőttek között a nők egy-egy arany- és ezüstéremmel végeztek, míg a férfiak az egy első mellett két második és egy harmadik helyet szereztek. A csapatversenyben az FTC női és férfi együttese egyaránt bronzérmet nyert.

Az utánpótlás is remekelt a Balaton partján. A lányok újonc 2-es és gyermek kategóriájában is bronzot szereztünk, a mix váltóversenyek során pedig egy-egy arannyal és ezüsttel térhettek haza fiataljaink.

Az FTC összesen 12 érmet, köztük három aranyat, négy ezüstöt és öt bronzot szerzett az országos bajnokságon.

Kiemelt pontozású paratriatlon világbajnoki sorozat, Milánó: 3. Lévay Petra

Duatlon Országos Bajnokság, Balatonboglár
Felnőtt érmesek: 1. Maróti Erika, 1. Jánosi György, 2. Berekméri Levente, 2. Hajdú Zsuzsanna, 2. Krausz Zoltán, 3. Mesterházy Roland
Csapatverseny, felnőtt női: 3. FTC (Demeter Dóra, Hajdú Zsuzsanna, Tomaschof Kata), felnőtt férfi: 3. FTC (Berekméri Levente, Mesterházy Roland, Mikonya Nándor)
Mix váltó
Gyermek: 1. FTC (Plézer Petra, Toma Tamás, Mándli Fanni, Benkő Ádám)
Újonc: 2. FTC (Szombathelyi Szonja, Váraljai András, Szaniszló Dóra, Slett Márton)
Lány, újonc2: 3. Szaniszló Dóra, 4. Szombathelyi Szonja
Gyermek: 3. Mándli Fanni, 4. Plézer Petra
Fiú, junior: 6. Somogyi Miklós

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.