2019. május 28.
Mozgalmas hétvége
Az FTC triatlonozói az elmúlt hétvégén Balatonkenesén és Tiszaújvárosban is versenyeztek.

Triatlon szakosztályunk versenyzői a hétvégén két helyszínen is népes csapattal képviseltették magukat.

A felnőtt keret egy része Balatonkenesén, a Primavera Balatonman Kenese versenyen vett részt. A viadalon rövidtávot (750 m úszás, 45,9 km kerékpár, 10,5 km futás), középtávot (750 m úszás, 85,2 km kerékpár, 21,1 km futás) és speciáltávot (750 m úszás, 163,8 km kerékpár, 10,5 km futás) rendeztek. A vasárnapra hirtelen megérkező meleg idő, az ehhez képest hideg víz és a szeles, korántsem sík vonalvezetésű kerékpárpálya alaposan megnehezítette a versenyzők dolgát. Ennek fényében még értékesebb Berekméri Levente eredménye, aki megnyerte a rövidtávot! Ugyanebben a számban abszolút negyedik, korosztályos első helyet szerzett Krausz Zoltán, míg Mikonya Nándor korosztályában a 2. helyen végzett, ami abszolútban a 7. helyet jelentette neki. Közép- és speciáltávon is szerzett az FTC érmeket, előbbiben Pangl Ádám lett korosztályában második, összetettben huszadik, utóbbiban pedig Kemecsei Dóra a nőknél abszolút bronzérmet szerzett!

A Balatonman további részletes eredményei IDE kattintva érhetőek el.

Versenyzőink egy másik csoportja a XXVIII. Tisza Triatlon Ranglistaversenyen indult Tiszaújvárosban. Az itt elért eredményeink közül kiemelkedik a Fradi Fair Play-díjas Mándli Fannié, aki megnyerte a versenyt gyermek leány kategóriában! Dobogóra állhatott még a női felnőtt 1 kategóriában harmadik Demeter Debóra, a női felnőtt 3 kategóriában paratriatlonosként az épek között bronzérmet szerző Lévay Petra, valamint a női szenior 2 kategóriában második Maróti Erika és a női újonc 2-ben második Szombathelyi Szonja.

A XXVIII. Tisza Triatlon összes részletes eredménye elérhető ITT.

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.