2020. október 14.
Országos bajnoki címek a szezon zárásaként!
A hétvégén a balatonboglári duatlon Országos Bajnoksággal zárult a 2020-as triatlon versenyszezon.

Október 10-11-én Balatonbogláron rendezték a 2020-as triatlon szezon utolsó nagy versenyét, a duatlon Országos Bajnokságot. Az FTC versenyzői ezúttal is remek eredményeket értek el. Szombaton az egyéni és csapatversenyeket rendezték: a gyermek korosztályú Holba Zsombor ismét diadalmaskodott, míg Bognár Alex az ötödik helyen végzett. A Bognár Alex, Holba Zsombor, Nádudvari Noé összeállítású gyermek fiú váltó, illetve a Jantosi Barnabás, Kukucska Benett, Martis Ádám alkotta újonc 1. csapat is egyaránt országos bajnoki címet szerzett.

Az újonc fiúknál Deli Andris állhatott a dobogó legfelső fokára, míg a Deli András, Gyalog Ákos,Martis Gergely összeállítású csapat a dobogó második fokára állhatott.

A gyermek leány (Csőgör Brigitta, Plézer Petra, Szombathelyi Szonja) illetve az újonc 1. lánycsapat (Gyalog Adél, Szombathelyi Lilla, Vörös Adél) is egyaránt remekül szerepelt, mindkét csapat ezüstérmet szerzett.

Az egyéni versenyek során Toma Tamás az előkelő ötödik, míg András Míra a hatodik helyen zárt.

A felnőttek is szép sikereket értek el: Tomaschof Kata és Jánosi György kategóriájában az első, míg Bathó Márta és Mikonya Nándor kategóriája második helyén végzett.

Ha az eddigi éremeső nem lett volna elegendő, a vasárnapi Mix Váltó Országos Bajnokság szintén igazi zöld-fehér sikert hozott.

Gyermek korosztályban a Szombathelyi Szonja-Bognár Alex-Plézer Petra- Holba Zsombor összeállítású együttes, és serdülő csapatunk András Míra- Toma Tamás- Mándli Fanni- Bangha Ottó összeállításban egyaránt országos bajnoki címet szerzett, ez az eddigi legsikeresebb utánpótlás eredménye szakosztályunknak!

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.

Legyél te is a Fradi triatlonosa!

Az FTC triatlon szakosztálya várja a sportolni és versenyezni vágyó kezdőket és haladókat. Jelentkezz most!