2024. június 3.
Remek szereplés a rangos szerbiai versenyen
Ifi korosztályú triatlonos kiválóságunk, Kendeh Sebestyén a Silver Lake junior Európa-kupán állt rajthoz.

Triatlon szakosztályunk kiemelkedő ifi sportolója, Kendeh Sebestyén a szerbiai Silver Lake junior Európa-kupán mérette meg magát a mögöttünk hagyott hétvégén. Bár versenyzőnk még a két évvel idősebbekkel versenyzik, nem ijedt meg különösebben a feladattól, és az előfutamból klasszis teljesítménnyel jutott a döntőbe - 22 indulóból mindössze 9 versenyző kvalifikálta magát egyenesen a fináléba. Kendeh az úszást végig vezette, kis előnnyel ért partot, majd egy hat fős kemény bringás szökés tagjaként a továbbjutás szempontjából biztos helyen kezdhette meg a futást. Ifjú versenyzőnk azonban nem elégedett meg csupán a továbbjutással és a 6. hellyel, hanem egészen a 3. helyig lépett előre a futás során, így magabiztosan lett finalista.

Versenyzőnk a második napon úgy állhatott rajthoz, hogy fő célját már elérte, de természetesen nem feltett kézzel versenyzett. Úszás közben, döntő lévén, több volt a könyöklés, lökdösődés, mint a technika, Kendeh Sebestyénnek mégis sikerült a 7-8. hely környékén partot érnie, és egy remek depózás után az első bolyban tekerte végig a kerékpáros távot úgy is, hogy nagyjából 45 km/órás utazótempóra, helyenként pedig 50-52 km/órás sprintekre volt szükség ahhoz, hogy valaki tartani tudja a lépést – összehasonlításképpen, az elődöntőben 43 km/óra volt a kerékpározás átlagsebessége. Versenyzőnk a futás közben további 12-14 másodpercet javított az elődöntős tempójához képest, ez a 2,5 kilométeres távon kőkemény, 3:13 perc per kilométeres iramot jelentett. A befutónál egy nagy finisnek köszönhetően Kendeh egy igen erős egyéni 8. helyet szerzett a közel 70 fős mezőnyben, amivel saját korosztályában magasan a legelőkelőbb helyen végzett.

Teljesítménye okán sportolónk helyett kapott a magyar válogatott délutáni mix váltójában is, amellyel a második helyen értek célba, méghozzá egy másik magyar váltó mögött.

Triatlonosaink nemzetközi szintérre léptek

Hétvégén Tiszaújváros adott otthont az Utánpótlás Gálának, Junior Európa Kupának és Elit Világ Kupának.

Triatlon: bajnok lett a gyermekcsapatunk

Szuper sprint triatlon-ranglistát, illetve mix váltó csapat országos bajnokságot rendeztek.

Frissítő aranyeső a balatoni hőségben

Az elmúlt hétvégén Keszthelyen lezajlott a középtávú triatlonosok első igazi próbatétele az idei szezonban.

Triatlon: világszerte kiváló eredmények versenyzőinktől

Üzbegisztánban, Ausztriában, Szlovákiában és Magyarországon is remekül szerepeltünk.

Fiatal sportolóink ismét az ország legjobbjai lettek

Ismét országos bajnokságon vettek részt triatlon szakosztályunk fiatal versenyzői.

Remek eredményekkel nyitottuk az országos bajnokságokat

Kitettek magukért a Ferencváros triatlonosai a szezon első nagy versenyén a Balaton partján.

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.