2022. június 14.
Remekül indult a triatlonos nyár
Az FTC versenyzői kiváló eredményekkel tértek haza Tiszaújvárosból.

Az E.ON Hungária Csoport és a Magyar Triatlon Szövetség 2022-ben is folytatta két évvel korábban megkezdett együttműködését, amelynek keretében az energiacég ezúttal is főszponzorként segít tető alá hozni egy hat állomásból álló magyar utánpótlás ranglista versenysorozatot. Az idei első felvonást a június 5-én, vasárnap, a XXXI. Tisza Triatlon keretében megrendezett tiszaújvárosi erőpróba jelentette. A kétnapos verseny első napján pedig a Klubcsapat Országos Bajnokságot tartották. Az FTC triatlon szakosztálya mindkét nap számos versenyzővel képviseltette magát.

A csapatversenyek ferencvárosi eredményei közül kiemelkedik a Holba Zsombor – Kendeh-Kirchknopf Sebestyén – Bognár Alex összeállítású serdülő fiú együttes, amely ezüstéremmel zárta a 350 méter úszásból, 8 kilométer kerékpározásból és 2 kilométer futásból álló viadalt.

Vasárnap következtek az egyéni versenyek, ahol szintén derekasan helytálltak sportolóink. Gyermek kategóriában Deli András magabiztos versenyzésének köszönhetően bronzéremnek örülhetett, míg a serdülőknél Holba Zsombor remekelt, és a dobogó második fokára küzdötte fel magát. Ugyanitt Kendeh-Kirchknopf Sebestyén is bizonyított, egy előkelő negyedik helyet és értékes pontokat szerezve az FTC csapatának.

Sprinttávon (750 m úszás, 20 km kerékpár, 5 km futás) paratriatlon kategóriában új országos bajnokot avathattunk Győr Noémi személyében, aki ezzel megszerezte pályafutása első bajnoki címét. A felnőttek között Béky Csenge első triatlonversenyén kategóriájában a harmadik helyen végzett. Szeniorjaink sem tétlenkedtek, Freundné Szóráth Enikő bronzéremmel zárta a napot, míg a veteránoknál Bathó Márta, sokéves hagyományát tartván, idén sem talált legyőzőre. Elit kategóriában Holánszky Laura állhatott a dobogó harmadik fokára, aki olyan klasszisokkal osztotta meg a dobogót, mint például a háromszoros olimpikon Kovács Zsófia. A férfiaknál Berekméri Levente a tőle kissé idegen távon is biztató teljesítményt nyújtott, amely kategóriájában egy 4. helyet (abszolút 6.) is jelentett számára.