2022. szeptember 28.
Sikeres szezonzárás a duatlon országos bajnokságokon
Szeptember utolsó hétvégéjén két országos bajnokságon is részt vettek sportolóink.

Szombaton Ilinyben rendezték a Trepduatlon Országos Bajnokságot, ahol mindenre elszánt fiatal sportolóink sikeresen küzdötték le a szintes, homokos, néhol saras kerékpáros és futópályát, ami önmagában is nagy kihívást okozott.

Újonc 1 korosztályban két egyéni érem született: Zlatnik-Erdők Andor második, míg Mester Bálint a harmadik helyen végzett, illetve Zlatnik-Erdők Mátéval kiegészülve csapatban is a dobogó legfelső fokára állhattak. Újonc 2 korosztályban Kukucska Benett ezüst, míg Gyalog Adél bronzérmet nyert.

A gyermek korosztályban Gyalog Ákos a hetedik helyen végzett.

Vasárnap Ajkán a Rövidtávú (10 km futás, 40 km kerékpár, 5 km futás) Duatlon Országos Bajnokságot rendezték meg a felnőtt korosztályok számára.

Az idei évben remeklő Berekméri Levente 1:55.29-es időeredménnyel az abszolút harmadik helyet szerezte meg, így 2022-ben ötször állhatott fel a bajnoki dobogó valamelyik fokára.

Korosztályos értékelésben Tomaschof Kata arany, míg Berekméri Levente, Krausz Zoltán és Pécsi Annamária egyaránt ezüstérmet nyert.

Ezen a napon ranglistaversenyeket is rendeztek, ahol ismét remekeltek ifjú sportolóink.

Deli András,  Zlatnik-Erdők Andor és Gyalog Adél egyaránt a harmadik, Bangha Kata negyedik, míg Csőgör Brigitta a hatodik helyen végzett. A sprint futamban (5 km futás, 20 km kerékpár, 2,5 km futás) Holánszky Laura az abszolút mezőnyben remekelt és ezüstérmet érdemelt.

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.