2023. augusztus 22.
Szép eredmény fiatal triatlonosunktól
Gyalog Ákos Lengyelországban képviselte az FTC-t.

Augusztus 20-án Lengyelországban, Bialystok városaban rendezték az ORV-t, vagyis az olimpiai reménységek versenyét. A versenyen a Visegrádi országok serdülő, ifi, és junior korú versenyzői mérettethették meg magukat immáron 6. alkalommal a lengyel országos bajnokság előfutamaként.

Magyarország nemenként és korcsoportonként 4-4 főt indított a versenyen, ahová az utánpótlás országos bajnokságokon elért eredmények alapján lehetett bejutni. Idén a serdülők mezőnyében Gyalog Ákos indulhatott egyesületünkből, ő volt amagyar csapat legfiatalabb tagja.

A háromnapos program 12 órás buszúttal kezdődött, a második nap pályabejárás és pihenés volt a program, majd vasárnap 8.00-tól már indultak a versenyek.

A korábbi évekkel ellentétben idén strandidő és 28 fokos víz várta a versenyzőket. A 400 méteres táv úszásból, 10 km biciklizésből és 2,5 km futásból állt. Gyalog Ákos élete első serdülő, illetve nemzetközi versenyén kiemelkedő futásának köszönhetően a hatodik helyen végzett, a magyar csapat tagjaként pedig a dobogó második fokára állhatott fel.

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.