2022. május 17.
Tomaschof Kata országos bajnok
Hétvégén két országos bajnokságon is remekeltek sportolóink.

A tabi Középtávú Duatlon Országos Bajnokság (10 km futás, 60 km kerékpár, 10 km futás) abszolút női győztese 3:35.22 órás időeredménnyel Tomaschof Kata lett. Mikonya Nándor a kategóriájában a második helyen végzett.

Debrecen adott otthont a Sport XXI Aquatlon Országos Bajnokság döntőjének, ahol az ország összes klubja több száz sportolóval képviseltette magát. 7-15 éves fiataljaink a klubok közötti vetélkedésben az előkelő harmadik helyet szerezték meg.

Az úszásból és futásból álló megmérettetésen Deli András ismét kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A futást hét másodperc hátránnyal az ötödik helyen kezdte meg, de taktikus versenyzésének köszönhetően a dobogó második fokára küzdötte fel magát.

Kukucska Benett már az első tusában hatalmas egyéni rekordot produkált, majd az atlétika pályán nyújtott magabiztos futása ezüstérmet jelentett számára.

Az újoncok közül Gyalog Adél a negyedik, Martis Ádám az ötödik , míg a gyermek korosztályú Gyalog Ákos a hatodik helyen végzett.

A csapatversenyben az újonc fiúk (Kukucska Benett, Jantosik Barnabás, Martis Ádám) a második, míg az újonc  lányok (Gyalog Adél, Rátóti Lilla, Stock Petra), mind a gyermek fiúk (Barna Péter, Deli András, Gyalog Ákos) a harmadik helyen végeztek.

A serdülőknél Holba Zsombor negyedik, Szombathelyi Szonja és Kendeh Sebestyén az ötödik helyet szerezte meg.

Csapatban a lányok (Csőgör Brigitta, Geri Alíz, Szombathelyi Szonja) a  dobogó második, míg a fiúk (Bognár Alex, Holba Zsombor, Kendeh Sebestyén) a dobogó harmadik fokára állhattak.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.

Legyél te is a Fradi triatlonosa!

Az FTC triatlon szakosztálya várja a sportolni és versenyezni vágyó kezdőket és haladókat. Jelentkezz most!