2020. augusztus 11.
Történelmi siker a Hosszútávú Országos Bajnokságon
Az emberpróbáló körülmények ellenére három ferencvárosi triatlonos is előkelő helyen végzett.

Augusztus 8-án, szombaton ismét Nagyatád adott otthont a triatlonosok Hosszútávú Országos Bajnokságának. A tikkasztó hőség és az embert próbáló táv (3600 m úszás, 180 km kerékpár, 42 km futás) egyaránt nagy kihívás elé állította a versenyzőket. A gyékényesi tóban három kör kellett teljesíteniük a versenyzőknek, majd az esőzések miatt átalakított kerékpáros pályán egy 95 km és három 28,5 km kör következett. A befejező számot a városban rendezték, ahol a versenyzőkre nyolc kör futás várt.

Az FTC szakosztályának sportolói dacolva az embertpróbáló körülményekkel nagyon jól teljesítettek, és hárman végeztek tíz órán belüli idővel, ilyen pedig korábban még soha nem fordult elő a verseny történetében. A erős férfi mezőnyben ketten is bekerültek a legjobb tizenötbe. Rottek Máté összesítésben hetedik, korosztályában harmadik lett, míg Markót Tamás (a képen) abszolút kilencedik helye mellé egy korosztályos negyedik pozíciót is megszerzett. Mikonya Nándor 15. lett, korcsoportjában viszont ezüstérmesként zárt. Az egyéni eredmények alapján pedig férfi csapatunk a második helyen végzett. A nőknél Csada Ágnes korosztályában a dobogó második fokára állhatott fel.

XXXI. eXtremeMan Nagyatád 2020 Hosszútávú OB, Nagyatád
FÉRFI
Abszolút: 7. Rottek Máté (25-29: 3.), 9. Markót Tamás (30-34: 4.), 15. Mikonya Nándor (35-39: 2.), 60. Kovács István (50-54: 5.), 150. Mándli Tamás (50-54: 21.), 198. Barát Imre (45-49: 43.)
Csapat: 2. FTC (Rottek Máté, Markót Tamás, Mikonya Nándor)
NŐI
Abszolút: 15. Hajdú Zsuzsanna (35-39: 6.), 18. Sőr Mariann (45-49: 4.), 22. Csada Ágnes (30-34: 2.)

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.