2024. május 22.
Triatlon: világszerte kiváló eredmények versenyzőinktől
Üzbegisztánban, Ausztriában, Szlovákiában és Magyarországon is remekül szerepeltünk.

Paralimpikonunk, Lévay Petra az üzbegisztáni Szamarkandban megrendezett Világkupán szerepelt, ahol az előkelő ötödik helyet szerezte meg. Berekméri Levente Ausztriában állt rajthoz, ahol a féltávú versenyen 15. lett. Szávai Liliána a szlovákiai Samorinban abszolút harmadik helyen zárt, míg Gelicz Gergő a Gyékényesen megrendezett rövidtávú triatlon ranglista versenyen 2:03.28-as idővel az abszolút bronzérmet szerezte meg.

Május 18-án szombaton Tiszaújvárosban rendezték meg a klubcsapat országos bajnokságot, ahol egyesületi színekben 3-5 fős csapatok teljesíthették a távot. A verseny sajátossága volt, hogy a csapattagoknak végig együtt kellett haladniuk a viadal során.

A versenyen négy csapatunk is a dobogón végzett. UP2-es csapatunkból Bangha Ottó a kerékpárra felszállás közben eltörte a nagylábujját, ennek ellenére nemcsak a 20 km-es kerékpártávon, de az utána következő 5 km futáson is tartotta a társak tempóját, ezzel hozzájárulva, hogy csapatuk az előkelő 6. helyen zárt.

Május 19-én vasárnap rendezték meg az év első triatlon ranglistaversenyét. Sportolóink nagyszerűen teljesítettek, szinte minden kategóriában érmes helyezések születtek.

Az FTC sportolóinak hétvégi eredményei

UP1

fiú

A csapat (Deli András, Kovács Benett, Gaitz Benett, Jantosik Barnabás, Gyalog Ákos) 3.
B csapat (Mi Feiyu, Plézer Patrik, Gyuricza Botond, Martis Ádám, Szilasy Zalán) 7.

lány

A csapat: Stock Petra, Mészáros Villő, Móró Flóra Rozina, 10.

UP2

fiú

A csapat: Bangha Ottó, Kendeh-Kirchknopf Sebestyén, Bognár Alex 6.

lány

Geri Alíz, Plézer Petra, Csőgör Brigitta 5.

Szenior nő

A csapat (Tankó Éva, Nagy Gabriella, Pécsi Annamária, Szanyiné Nyári Hajnalka) 2.
B csapat (Szathmári Melinda, Majosházi-Magyar Andrea, Gyöngy Evelyn, Fera-Both Csilla) 3.

Veterán nő

A csapat: Beleznay Éva, Bathó Márta, Safarerkné Szabó Éva 1.

Frissítő aranyeső a balatoni hőségben

Az elmúlt hétvégén Keszthelyen lezajlott a középtávú triatlonosok első igazi próbatétele az idei szezonban.

Remek szereplés a rangos szerbiai versenyen

Ifi korosztályú triatlonos kiválóságunk, Kendeh Sebestyén a Silver Lake junior Európa-kupán állt rajthoz.

Fiatal sportolóink ismét az ország legjobbjai lettek

Ismét országos bajnokságon vettek részt triatlon szakosztályunk fiatal versenyzői.

Remek eredményekkel nyitottuk az országos bajnokságokat

Kitettek magukért a Ferencváros triatlonosai a szezon első nagy versenyén a Balaton partján.

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.