2023. április 5.
Veresegyházán indult a duatlon szezon
Az újonc futamokkal kezdődött a reggel, majd a férfiak versenye zárta a napot.

Az időjárás nagyon kegyes volt, hiszen egész délelőtt ragyogó napsütésben és kellemes hőmérsékleti körülmények között zajlottak a futamok. Délutánra némi felhőzet árnyalta a képet, de a beígért eső szerencsére az utánpótlás versenyzőknek elmaradt, a nőket még udvariasan bevárta, majd a férfiak futamára érkezett meg.

A versenyt a legkisebbek nyitották, ahol sokan életük első versenyét teljesítették. Különösen büszkék vagyunk az újonc 1-es fiú versenyzőinkre ( 500 m futás, 2 km kerékpár, 250 m futás) akik a versenybíróság döntése alapján újra átélhették a célba érkezés felemelő érzését.

A különböző korosztályok egyre növekvő távokon mérték össze tudásukat, a két futásból  és közte egy kerékpározásból álló megmérettetésen. Az újonc 2-es korcsoportban Kukucska Benett, míg a gyermekeknél Gyalog Ákos magabiztos versenyzéssel szerzett ezüstérmet.

Csapatban az újonc 1-es fiúk (Mester Bálint, Kukucska Nolen, Gyalog Vince) az első, míg az újonc 2. fiúk (Kukucska Benett, Kovács Miron, Zlatnik-Erdők Andor )a második helyet szerezték meg.

A verseny egyben Paraduatlon Országos Bajnokság is volt, ahol Győr Noémi az 1. helyen végzett.

1-6. helyezést elért sportolóink

Mester Bálint 4. (újonc 1 férfi)

Kukucska Nolen 6. (újonc 1 férfi)

Kukucska Benett 2. (újonc 2 férfi)

Gyalog Adél 4. (újonc 2 nő)

Gyalog Ákos 2. (gyermek férfi)

Győr Noémi 1. para kategória, 5. (junior nő)

Nagy Gabriella 4. (szenior 1 nő)

Szanyiné Nyári Hajnalka 5. (szenior 1 nő)

Majosházi-Magyar Andrea 4. (szenior 2 nő)

Csapatban

Újonc 1 férfi kategóriában 1. hely (Mester Bálint, Kukucska Nolen, Gyalog Vince)

Újonc 2 férfi kategóriában 3. hely (Kukucska Benett, Kovács Miron, Zlatnik-Erdők Andor)

Újonc 2 női kategóriában 6. hely (Gyalog Adél, Bangha Kata, Németh Alíz)

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.

16 arany az FTC triatlonozóitól egyéniben és csapatban

A Regionális Aquatlon Döntőben remekeltek a ferencvárosi fiatalok.

Sikerrel zajlott az Albert Flórián Emlékverseny

Négy egyesület közel 120 sportolója vett részt az eseményen.

FTC-uralom a 2023-as klubrangsorokban

2023-ban is remek évet produkáltak triatlon szakosztályunk sportolói.

Albert-emlékversennyel zárult az év

Közel 160 résztvevője volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékversenynek.

Lévay Petra negyedik a tarantói Világkupán

Paratriatlonistánk a nehézségek ellenére érte el ezt a kiváló eredményt.

A Fradi fiatalja abszolút győztes lett

Három éremmel zártak a ferencvárosi triatlonozók a Földrengető Terepduatlon ob-n.