2023. április 5.
Veresegyházán indult a duatlon szezon
Az újonc futamokkal kezdődött a reggel, majd a férfiak versenye zárta a napot.

Az időjárás nagyon kegyes volt, hiszen egész délelőtt ragyogó napsütésben és kellemes hőmérsékleti körülmények között zajlottak a futamok. Délutánra némi felhőzet árnyalta a képet, de a beígért eső szerencsére az utánpótlás versenyzőknek elmaradt, a nőket még udvariasan bevárta, majd a férfiak futamára érkezett meg.

A versenyt a legkisebbek nyitották, ahol sokan életük első versenyét teljesítették. Különösen büszkék vagyunk az újonc 1-es fiú versenyzőinkre ( 500 m futás, 2 km kerékpár, 250 m futás) akik a versenybíróság döntése alapján újra átélhették a célba érkezés felemelő érzését.

A különböző korosztályok egyre növekvő távokon mérték össze tudásukat, a két futásból  és közte egy kerékpározásból álló megmérettetésen. Az újonc 2-es korcsoportban Kukucska Benett, míg a gyermekeknél Gyalog Ákos magabiztos versenyzéssel szerzett ezüstérmet.

Csapatban az újonc 1-es fiúk (Mester Bálint, Kukucska Nolen, Gyalog Vince) az első, míg az újonc 2. fiúk (Kukucska Benett, Kovács Miron, Zlatnik-Erdők Andor )a második helyet szerezték meg.

A verseny egyben Paraduatlon Országos Bajnokság is volt, ahol Győr Noémi az 1. helyen végzett.

1-6. helyezést elért sportolóink

Mester Bálint 4. (újonc 1 férfi)

Kukucska Nolen 6. (újonc 1 férfi)

Kukucska Benett 2. (újonc 2 férfi)

Gyalog Adél 4. (újonc 2 nő)

Gyalog Ákos 2. (gyermek férfi)

Győr Noémi 1. para kategória, 5. (junior nő)

Nagy Gabriella 4. (szenior 1 nő)

Szanyiné Nyári Hajnalka 5. (szenior 1 nő)

Majosházi-Magyar Andrea 4. (szenior 2 nő)

Csapatban

Újonc 1 férfi kategóriában 1. hely (Mester Bálint, Kukucska Nolen, Gyalog Vince)

Újonc 2 férfi kategóriában 3. hely (Kukucska Benett, Kovács Miron, Zlatnik-Erdők Andor)

Újonc 2 női kategóriában 6. hely (Gyalog Adél, Bangha Kata, Németh Alíz)

Frissítő aranyeső a balatoni hőségben

Az elmúlt hétvégén Keszthelyen lezajlott a középtávú triatlonosok első igazi próbatétele az idei szezonban.

Remek szereplés a rangos szerbiai versenyen

Ifi korosztályú triatlonos kiválóságunk, Kendeh Sebestyén a Silver Lake junior Európa-kupán állt rajthoz.

Triatlon: világszerte kiváló eredmények versenyzőinktől

Üzbegisztánban, Ausztriában, Szlovákiában és Magyarországon is remekül szerepeltünk.

Fiatal sportolóink ismét az ország legjobbjai lettek

Ismét országos bajnokságon vettek részt triatlon szakosztályunk fiatal versenyzői.

Remek eredményekkel nyitottuk az országos bajnokságokat

Kitettek magukért a Ferencváros triatlonosai a szezon első nagy versenyén a Balaton partján.

Aranyérmek sora fiatal triatlonosainktól

Versenyzőink a duatlon szakág iszkaszentgyörgyi szezonnyitó versenyén szerepeltek.

Értékes hatodik hely a Világkupán

Az FTC parasportolója, Lévay Petra remekül helyt állt a törökországi nemzetközi versenyen.