2023. július 15.
„Ahogy telik az idő, biztos elégedettebb leszek”
Az élete első világbajnokságán szereplő Fábián Bettina 9. lett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyén.

Az élete első vb-jén szereplő FTC-úszó, Fábián Bettina magyar idő szerint szombatra virradó éjjel 9. helyezést ért el a Fukuokában zajló vizes-világbajnokság 10 kilométeres nyíltvízi úszóversenyén.

Fábián Bettina a mezőny második felében úszva kezdte a 62 indulót felvonultató versenyt, a negyedik kör elején azonban már a harmadik helyen haladt. Később visszaesett, az utolsó kör „becsöngetésénél” viszont még mindig szoros volt a küzdelem. Végül Fábián Bettina 2:03:15.2-es idővel ért célba, ami a 9. helyre volt elég. A számot a német Leonie Beck nyerte.

- Igazából a kilencedik hely olyan, mint a negyedik… Nem sok jót tudok ebben a pillanatban mondani, még mindig picit bánom, ami történt, csak az jár a fejemben, mit csinálhattam volna máshogy. Ahogy telik az idő, biztos elégedettebb leszek az eredménnyel. Sokat kell még tanulnom, több tapasztalatot szereznem, hiszen ez volt az első világbajnokságom, azaz nem lehetek annyira elégedetlen. Nyilván még keményebben kell dolgoznom, hogy ennél is jobbat tudjak kihozni magamból, de remélem, ennél tényleg lesz sokkal, de sokkal jobb is – nyilatkozta Fábián Bettina.

Az FTC úszója legközelebb július 17-én, hétfőn száll vízbe, akkor az 5 kilométeres távon indul nyíltvízi úszásban.

Cikkajánló

Mindkét úszónk a legjobb tízben a Világkupa-nyitányon

Az egyiptomi versenyen Mihályvári-Farkas Viktória és Fábián Bettina képviselte az FTC-t.

Betlehem Dávid ezüstérmes Egyiptomban

Az FTC sportolója kevéssel maradt el a győztes mögött a Világkupa első állomásán.

Németh Nándor ezüstérmes a Giant Openen

Az FTC-MVM úszószakosztályának két versenyzője, Németh Nándor és Kovács Benedek is döntőben úszott Párizsban.

Mindkét úszónk döntőbe jutott Párizsban

Németh Nándor 50 méter gyorson, Kovács Benedek pedig 200 méter háton jutott döntőbe a francia fővárosban.

Ezüstéremmel kezdte az idényt Németh Nándor

Vb-bronzérmes úszónk kedvenc számában állhatott dobogóra a Giant elnevezésű rangos párizsi viadalon.

Medencés hosszútávúszó-ob: az arany mellé három érem is

Betlehem Dávid megnyerte az 1500 méteres versenyszámot Veszprémben.

Újabb aranyérem a hosszútávúszók medencés OB-ján

Barta Nóra nyert 5000 méteren az U14-15-ös korosztályban a Medencés Hosszútávúszó Országos Bajnokságon.

Két FTC-dupla a hosszútávúszó medencés bajnokságon

A nőknél és a férfiaknál is kettős sikert arattak 10 000 méteren az FTC-MVM Úszás versenyzői.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin