2022. április 23.
Burián Kata országos bajnok!
Kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes úszónk egy századmásodperces előnnyel nyert 200 m női háton.

Április 23-án a negyedik, egyben utolsó napjához érkezett a Debrecenben zajló 124. Úszó Országos Bajnokság.

Kutasi Máté pénteki bronzérme után szombaton sem maradt érem nélkül a ferencvárosi különítmény. A női 200 méteres hátúszásban a kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes Burián Kata elképesztő teljesítménnyel, 2:09.33-as idővel aranyérmet nyert. Csupán egy század előnnyel verte meg a mögötte célba érő Molnár Dórát.

Burián Kata arannyal végződő futama után is volt ferencvárosi érdekeltség a zárónapon. Az 50 méteres férfi mellúszás B-döntőjében Kutasi Máté második, Hímer Krisztofer harmadik lett. Utóbbi 100 pillangón is a B-döntőben szerepelt, ahol a nyolcadik helyet szerezte meg, míg a nőknél ugyanebben a számban Szokol Szonja 5. lett.

Az egyéni megmérettetések után a váltók következtek. Előbb a 4x200-as férfi gyorsváltón szurkolhattunk a Mészáros Dániel, Tabi Zoltán, Szűcs Ádám, Verrasztó Dávid alkotta négyesünknek. Versenyzőink végül 7:34.53-as idővel az ötödik helyen zártak. A nőknél a Burián Kata, Balogh Vivien, Orbán Boróka, Fábián Bettina kvartettért szoríthattunk, ők a nyolcadik helyet szerezték meg.

Klubunk 1 arannyal, 3 ezüsttel és 3 bronzzal zárta az ob-t.

Cikkajánló

Nyílt vízen lelte meg azt a pluszt, amire szüksége volt

Az FTC úszója, Mihályvári-Farkas Viktória szerettei körében készül az év főeseményére, a párizsi Eb-re.

Takács Botond bronzérmes a junior úszó-Eb-n

Az FTC úszója a 4x200 méteres gyors váltó tagjaként állhatott dobogóra Münchenben.

Molnár Dóra: „Mindig lehet tovább fejlődni”

Az FTC úszójának abban a megtiszteltetésben volt része, hogy találkozhatott XIV. Leó pápával.

15 érem a Cápa Országos Bajnokságról

Öt bajnoka lett a Ferencvárosnak a korosztályos úszóbajnokságon.

Mindkét úszónk dobogóra állhatott Rómában

Molnár Dóra és Kovács Benedek is harmadik lett a Sette Colli záró napján.

Visszaszámlálás indul: egy év és rajtol a vizes vb

Keszthelyi Rita és Betlehem Dávid is izgatottan várja a hazai világversenyt - VIDEÓ!

Fábián Bettina: „Betelt a pohár, ez nem mehet tovább”

A nyíltvízi úszók egészsége továbbra is sokadlagos szempont, ezen változtatni kell – INTERJÚ!

Fábián Bettina ezüstérmes a setúbáli Vk-versenyen

Úszónk a 3 kilométeres kieséses versenyben remekelt, ugyanebben a számban Betlehem Dávid negyedik lett.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin