2019. december 11.
Egy ezüst, két bronz az első napon
Mihályvári-Farkas Viktória 2., Verrasztó Dávid két számban is 3. lett a rövidpályás úszó ob első napján.

Kaposváron a Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezik az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát.

A délelőtti előfutamok után Mihályvári-Farkas Viktória 800 méteres női gyorsúszásban második lett, míg Verrasztó Dávid 200 méteres férfi pillangóúszásban a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Európa-bajnok klasszisunk 1500 gyorson is remekelt, többek között a nyílt vízben 5 kilométeren világ- és Európa-bajnok Rasovszky Kristófot is maga mögé utasítva szerzett bronzérmet, az első napon már a másodikat.

Verrasztó Evelyn 100 méteres női vegyesben negyedik, valamint 50 gyorson a B-döntő első helyén, összesítésben a 9. helyen végzett. Előbbi számban Szokol Szonja is pontszerző, 6. helyen végzett.

Pontszerző helyen zárt még az 1500 gyorson 7. Székelyi Dániel, valamint a 100 férfi vegyesen 8. Hímer Krisztofer. Hímer 100 mellen, valamint Mándli Benedek és Török Dominik Márk 200 pillangón B döntőzött, és mindhárman remek egyéni csúcsot úsztak az esti programban.

50 m női gyors
Verrasztó Evelyn B-döntő 1., összesítésben 9.

200 m férfi pillangó
Biczó Bence 7.
Török Dominik Márk B-döntő 1., összesítésben 9.
Mádli Benedek B-döntő 5., összesítésben 13.

200 m női pillangó
Mihályvári-Farkas Viktória B-döntő 6., összesítésben 14.

100 m férfi mellúszás
Hímer Krisztofer B-döntő 4., összesítésben 12.

4x50 m mix vegyesváltó
 Az FTC vegyesváltója az 5.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.