2022. július 17.
Egy ezüst- és két bronzérem a szegedi ob-ról
A Nyíltvízi Országos Bajnokságon mindhárom érmünket női versenyzőink szerezték.

Vasárnap Szegeden, a Maty-éren rendezték meg az úszók Nyíltvízi Országos Bajnokságát, amelyen az FTC népes csapattal indult. Szakosztályunk végül három éremmel zárt. A nők felnőtt mezőnyében Balogh Vivien (a kis képen) bronzérmet nyert, míg a juniorok versenyében Mihályvári-Farkas Viktória (a nagy képen balra) a második, Fábián Bettina (a nagy képen jobbra) a harmadik helyen végzett.

Az OB érdekessége, hogy a felnőttek és a juniorok egyaránt 10 kilométeren versenyeztek, ráadásul egyszerre, ám a végelszámolásnál mindenkit a saját korosztályában rangsoroltak, így történhetett meg, hogy bár Balogh Vivient öten is megelőzték, köztük két klubtársa is, mivel az élen záró trió a juniorok mezőnyéhez tartozott, így neki is járt a felnőtt bronzérem.

A férfiaknál a szintén 10 kilométeres felnőtt versenyben Gálicz Péter éppen lecsúszott a dobogóról, az ötödik lett a negyedik, szintén fradista Tabi Zoltán mögött. A nemrég a budapesti vizes világbajnokságon 25 kilométeren parádés bronzérmet szerző Gáliczcal még az OB előtt különleges helyszínen és egy jeles alkalomból beszélgettünk, a riport megtekinthető a Fradi TV legújabb, keddi adásában.

Mihályvári-Farkas Viktória: egyéni csúcs és Eb-ezüst!

Az FTC Európa-bajnok úszója hétfőn 1500 méter vegyesen nyert medált.

Friss Európa-bajnok úszónk: „Megdolgoztam a sikerért”

Mihályvári-Farkas Viktória még nem is igazán tudta feldolgozni, hogy Eb-t nyert.

Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méter gyorson

Az FTC újdonsült Európa-bajnok úszója a második legjobb időt úszta vasárnap.

„Viki igazi példaképe lesz a fradista fiataloknak”

Úszónk, Mihályvári-Farkas Viktória edzője szerint az Eb-aranyéremmel megvalósult a nagy álmuk.

Mihályvári-Farkas Viktória Európa-bajnok 400 vegyesen!

Fiatal úszónk elképesztő teljesítménnyel érte el pályafutása eddigi legnagyobb eredményét.

Mihályvári-Farkas Viktória a legjobb idővel Eb-döntős!

A Fradi úszója 400 méter vegyesen lesz érdekelt az esti fináléban. • Verrasztó Dávid is elődöntős 200 mellen.

Verrasztó: „Mindent bele!”

Úszónk a 400 vegyesen szerzett római Eb-ezüstérem után nyilatkozott a FradiMédiának.

Mészáros Dániel a váltóval Európa csúcsán!

Fiatal tehetségünk is nagy szerepet játszott a 100. magyar úszó Eb-arany megszületésében.