2022. január 1.
Elhunyt az FTC örökös bajnoka, Madarász Csilla
Klubunk egykori úszója szilveszter napján hunyt el.

2021. december 31-én hosszú betegség következtében, 78 éves korában elhunyt klubunk egykori úszója, Magyarország érdemes sportolója, az FTC örökös bajnoka, Madarász Csilla.

A néhai sportoló 1955-től a Budapesti Kinizsi, majd 1956-tól a Ferencvárosi Torna Club úszója volt, tagja volt az első nem hivatalos magyar női vízilabdacsapatnak is. 1960-ban kétszer javította meg a 100 méter gyorsúszás Európa-csúcsát. Két olimpián szerepelt, Rómában és négy évvel később, 1964-ben, Tokióban. Kétszer 4., egyszer 5. és kétszer 6. helyezést ért el. Emellett 19-szeres magyar válogatott és 14-szeres magyar bajnok.

Madarász Csilla 1968-ban a Testnevelési Főiskolán testnevelő tanári, majd 1975-ben úszó szakedzői képesítést szerzett. 1974-től az FTC örökös úszóbajnoka. Temetéséről később intézkednek.

Madarász Csilla emlékét örökké megőrizzük. Nyugodjék békében!

Kép forrása: Facebook/Honvéd Rákóczi Sportegyesület

Cikkajánló

Két verseny és 181 (!) érem a Fradi úszóitól

Az FTC utánpótlás versenyzői kiválóan szerepeltek Veszprémben és a BVSC uszodájában.

33 érmet, köztük 9 aranyat nyertünk az utánpótlás ob-n

Az FTC utánpótlás úszói egyéniben és váltókban is remekeltek a korosztályos magyar bajnokságon.

Ilyés Laura alig maradt le a döntőről 200 pillangón

Úszónk a középdöntőben összesítésben a 9. lett, így lecsúszott a fináléról a lengyelországi rövidpályás Eb-n.

Németh Nándor középdöntős a rövidpályás úszó Eb-n

Az FTC magyar bajnoka 100 méter gyorson a nyolcadik legjobb idővel jutott tovább.

Betlehem Dávid: 4. hely az Eb-n

Versenyzőnk 14:19.65 perces idővel teljesítette a 1500 méteres távot gyorsúszásban.

Kovács Benedek Eb-7. 200 háton

Versenyzőnk sokáig közel volt az újabb egyéni csúcshoz, végül 1:51.38-cal ért célba.

Betlehem Dávid 1500 méteren Eb-döntős

Olimpiai bronzérmes úszónk a 4. legjobb idővel finálés a lublini rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Kovács Benedek Eb-döntős 200 háton

Versenyzőnk nem csak délelőtti idejét, de saját legjobbját is megdöntötte az elődöntőben.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin